ЄБРР надав "ІМК" $10 млн кредиту на розвиток зернової логістики та посилення експорту

Київ. 22 червня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Кредит розміром $10 млн для підвищення ефективності внутрішньої логістики зернових, забезпечення експортних можливостей і збереження людського капіталу надав агрохолдингу “ІМК” Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР).

Відповідний договір було підписано під час Конференції з відновлення України (URC2023) у Лондоні в четвер.

Фінансування ЄБРР буде доповнено $3 млн від Фонду чистих технологій, які спрямують на придбання нових вантажівок-зерновозів із низьким рівнем викидів.

“Проєкт підвищить ефективність зернової логістики “ІМК” і забезпечить стійкість експортних потужностей компанії. Завдяки цьому проєкт також допоможе зберегти її людський капітал і забезпечить засоби існування для її співробітників”, – повідомляється у пресрелізі банку.

Кредит підтримуватиметься за рахунок внеску Нідерландів і фінансуватиметься донорами Спеціального фонду реагування на кризові ситуації ЄБРР через часткову гарантію в рамках пакета заходів банку щодо забезпечення стійкості у відповідь на повномасштабну війну Росії проти України. Юридична експертиза проєкту проводитиметься за підтримки Фонду співробітництва Японії та ЄБРР.

Як повідомлялося, ЄБРР збільшив свої інвестиції в Україну після повномасштабного російського вторгнення в лютому 2022 року. Він зобов’язався інвестувати в Україну EUR3 млрд у 2022-2023 роках, з яких EUR1,7 млрд уже надано, а ще EUR200 млн було мобілізовано від партнерських фінансових інституцій.