Заяви за програмою "єВідновлення" на компенсацію за знищене житло подали понад 3 тис. українців – Шуляк

Київ. 15 вересня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Понад 3 тис. українців подали за програмою “єВідновлення” заяви на отримання компенсації за знищене внаслідок воєнних дій житло, повідомила агентству “Інтерфакс-Україна” голова комітету ВР із питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Олена Шуляк (партія “Слуга Народу”).

“Кількість заяв, поданих українцями, на компенсацію за знищене майно за програмою “єВідновлення” постійно зростає. Станом на 13 вересня в застосунку “Дія” їх подано 3034, що більш ніж удвічі більше, ніж станом на 11 серпня, коли було подано 1,4 тис. заяв”, – повідомила нардепка.

Вона уточнила, що 54,8% цих заявок надійшло від власників квартир, 44,3% – від власників приватних будинків. При цьому більша частина поданих заяв – 2338 – ще очікують на розгляд, а 22 заявникам уже сформовано сертифікати.

Щодо пошкодженого житла, то станом на 13 вересня за програмою “єВідновлення” подано 43 458 заяв, з них 52,1% – від власників квартир і 46,5% – власників приватних будинків. Уже погоджено 14 тис. 574 заяви на загальну суму 1 млрд 209 млн грн.

За словами Шуляк, що левову частку отриманих як компенсація за пошкоджене житло коштів (96%) у вересні, як і в серпні, українці витрачають на будматеріали і лише 4% – на послуги ремонтників. Також не змінився середній чек за покупку, здійснену за надані програмою кошти – 12 тис. грн.

При цьому станом на зазначену дату українці сумарно здійснили 16,6 тис. операцій і використали 211 млн грн, отриманих за програмою “Відновлення”. Це вдвічі більше, ніж станом на 25 серпня (7,7 операцій на загальну суму 94 млн грн).

Лідирує за кількістю будівель, внесених до Реєстру пошкодженого та знищеного майна (РПЗМ), як і раніше, Харківська, Київська та Донецька області. Найменше будівель у реєстрі з Волинської, Закарпатської та Чернівецької областей.

Як повідомлялося, з 1 серпня в “Дії” стартував прийом заявок на компенсацію за зруйноване через війну житло. Компенсації виплачуватимуть одноосібним власникам житла, яке було зруйноване через бойові дії після 24 лютого 2022 року, не підлягає відновленню і розташовується на неокупованій території та не в зоні активних бойових дій. Крім того, у реєстрі має бути зареєстровано інформаційне повідомлення про знищене майно, подане його власником. Заявки розглядають комісії, раніше створені при органах місцевого самоврядування для опрацювання заявок “єВідновлення”.