"Укренерго" планує відновити місячні аукціони для розподілу перетину з Румунією для імпорту е/е – СЕО

Київ. 27 вересня. ЕНЕРГОРЕФОРМА – НЕК “Укренерго” планує проводити на додаток до добових місячні аукціони з розподілу доступної потужності міждержавного перетину для імпорту електроенергії з Румунії, повідомив голова правління компанії Володимир Кудрицький.

“Планується. Перший такий аукціон буде запроваджено на перетин із Румунією на платформі “Укренерго”, яку ми розробили”, – сказав він на форумі “Енергія бізнесу”, організованому Forbes.ua 26 вересня, не уточнивши, коли такі аукціони можуть розпочатися.

Далі протягом сесії форуму Кудрицький зазначив, що імпорт е/е через значні пошкодження енергосистеми обстрілами російських агресорів буде дуже важливим для проходження осінньо-зимового періоду.

“Навіть виносячи за дужки ймовірність масованих обстрілів і нових пошкоджень, цю зиму без імпорту буде пройти дуже складно”, – сказав він.

Водночас Кудрицький зазначив, що “в цьому немає великої катастрофи, і більшість європейських країн вдаються до імпорту”.

Як повідомлялося, своїми рішеннями НКРЕКП у серпні-вересні цього року, необхідними в рамках синхронізації української та європейської енергосистем, закріпила для експортно-імпортних операцій розподіл 100% потужності міждержавного перерізу Україна – Польща в напрямку лінії Жешув – Хмельницька АЕС, а також перерізу Україна – Словаччина на добових аукціонах, для міждержавного перерізу Україна – Румунія для річних і місячних аукціонів визначено потужність по 35%, для добових – 30%.

Після початку повномасштабного вторгнення і синхронізації української та європейської енергосистем мережа системних операторів континентальної Європи ENTSO-Е у зв’язку з воєнним станом запровадила заборону на проведення довгострокових аукціонів із Україною. Як пояснювали "Енергореформі" в "Укренерго" після чергового засідання НКРЕКП у вересні, до скасування цього рішення ENTSO-Е проводять тільки добові аукціони в усіх напрямках, а інші рішення, як у випадку з румунським системним оператором, ухвалено на перспективу за його згодою.