Київ. 3 жовтня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Концепт посилення стійкості демократії в Україні, розміщений на сайті українського уряду у вівторок, передбачає розвиток конкуренції, демонополізацію та справедливий розподіл ресурсів, які належать народу.
Згідно з Концептом, в умовах відбиття широкомасштабної агресії РФ та для запобігання відновленню демонтованого олігархічно-корупційного впливу, необхідним, серед іншого, є розвиток конкуренції, демонополізація та справедливий розподіл ресурсів, що належать українському народові, як запорука рівності у відносинах між державою та всіма економічними суб’єктами.
У цьому напрямі передбачається захист законних інтересів бізнесу від можливих протиправних дій із боку органів правопорядку та прокуратури, а також інших органів державної влади; консолідація повноважень органів правопорядку щодо протидії правопорушенням, які посягають на економіку держави, у єдиному органі – Бюро економічної безпеки України; законодавче унормування доброчесного лобізму для забезпечення прозорості у взаємодії бізнесу, громадськості та органів державної влади; створення в Україні та в інших країнах світу єдиної системи управління, яка забезпечила б захист бізнесу від протиправних дій.
Передбачається також позбавлення центральних органів виконавчої влади функцій управління державними підприємствами, які мають на меті отримання прибутку; реформа антимонопольного законодавства України (підвищення захисту економічної конкуренції та посилення інституційної спроможності Антимонопольного комітету); усунення ризиків можливого втручання держави в діяльність господарюючих суб’єктів, скорочення кількості ліцензій і дозволів; завершення приватизації, завершення реформи корпоративного управління на принципах OECD.
Окрім того, передбачається створення Суверенного фонду України, який управлятиме стратегічними державними активами та Фонду управління державними оборонними підприємствами, приватизація державних банків.
Як повідомлялося, 28 вересня Шмигаль передав послу США Бріджит Брінк концепт посилення стійкості демократії в Україні.