Екологічні збитки України внаслідок російської агресії

Збитки, завдані довкіллю України внаслідок російської агресії, на сьогоднішній день оцінюються на понад 2 трлн гривень або близько 55,6 млрд євро.

 

З цієї загальної суми понад половина збитків спричинена забрудненням повітря через лісові пожежі, ракетні атаки та горіння нафтопродуктів. Додатково, земельні збитки становлять понад 980 млрд гривень, тоді як втрати водойм оцінюються в 60 млрд гривень. Важливо відзначити, що понад 174 тисячі квадратних кілометрів території України вважаються потенційно замінованими.

 

Найбільший екологічний акт вандалізму останніх 70 років стався при теракті на Каховській греблі, який був вчинений російськими збройними формуваннями. Цей акт екоциду призвів до збитків, що перевищують 146 млрд гривень або близько 3,8 млрд євро, за даними Міністерства екології. Руйнування греблі призвело до того, що Україна втратила доступ до води для зрошувальних систем сільськогосподарських угідь, на яких вирощувалося близько 2 млн тонн зерна на рік. Це становило близько 70% експорту зернових культур до Африки в 2022 році.

 

Додатково, на Саміті Ради Європи у Рейк’явіку було запроваджено Міжнародний реєстр збитків унаслідок війни, який включає екологічну складову. Це важливий крок у напрямку компенсації збитків, завданих довкіллю. Передбачається створення компенсаційного фонду, який фінансуватиметься за рахунок конфіскованих російських активів, що становить ключовий елемент у реалізації принципу “Росія заплатить” за збитки в довкіллі України. Україна продовжує проводити розрахунки та верифікацію всіх збитків, завданих довкіллю внаслідок цієї війни.

 

Автор: Марічка Хижа

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *