Україна може забезпечити 20% потреб ЄС у біометані – Мінагрополітики

Київ. 26 жовтня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Україна потенційно може забезпечити до 20% потреби Європейського Союзу у виробництві біометану, повідомив заступник міністра аграрної політики та продовольства України Віталій Головня.

“У виробництві біометану Україна може конкурувати з будь-якими країнами та запропонувати найдешевшу сировину. Україна має найбільшу в Європі площу сільськогосподарських угідь і, відповідно, один з найкращих у світі потенціалів для виробництва біометану”, – наводить його слова пресслужба Мінагрополітики.

Заступник міністра нагадав, що ЄС має намір довести до 2030 року виробництво біометану до 35 млрд куб. м на рік. Україна може потенційно забезпечити до 20% цієї потреби, упевнений Головня.

За його інформацією, енергетичний потенціал біомаси в Україні становить понад 25 млн тонн нафтового еквівалента на рік. Крім того, біометанові й біогазові заводи також виробляють дигестат, який може стати основним органічним добривом, необхідним для відновлення ґрунтів.

“Використання біоенергетичного потенціалу аграрної галузі та переробної промисловості сприятиме децентралізації енергосистеми та надійному енергозабезпеченню громад. Також збільшить доходи агровиробників за рахунок додаткового прибутку від реалізації або використання решток та отримання якісного органічного добрива. Загалом зміцнить енергетичну безпеку держави”, – наголосив заступник міністра.

Як повідомлялося, Мінагрополітики прогнозує, що український бізнес у 2030 році зможе виробляти до 1 млрд куб. м біометану, а у 2050 році – 16 млрд куб. м.

Крім того, група народних депутатів у липні поточного року зареєструвала у Верховній Раді законопроєкт №9456, яким запропонувала внести зміни до Митного кодексу України для митного контролю та оформлення біометану, що переміщується трубопровідним транспортом через митний кордон України.

За інформацією генерального директора ТОВ “Оператор ГТС України” Дмитра Липпи, підприємство отримало заявки від понад 10 компаній, які розглядають можливість будівництва в Україні 31 біометанового заводу продуктивністю 225 млн куб. м на рік.

Джерело: https://minagro.gov.ua/news/u-virobnictvi-biometanu-ukrayina-mozhe-konkuruvati-z-inshimi-krayinami-vitalij-golovnya