Більшість громадян України вважають за необхідне мати знання про політику – опитування

Київ. 31 жовтня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Більшість громадян України вважають за необхідне мати мінімум знань про політичну систему і політику, щоб ефективно використовувати свої конституційні права і свободи, і згодні з тим, що держава має гарантувати можливість отримання цих знань.

Про це свідчать дані опитування, проведеного соціологічною службою Центру Разумкова з 21 до 27 вересня 2023 року в межах Програми сприяння громадській активності “Долучайся!”, що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні, представлені на пресконференції в агентстві “Інтерфакс-Україна” у вівторок.

Згідно з результатами опитування, 82,4% респондентів “згодні” і “скоріше згодні” з необхідністю мати знання про політику. До протилежної думки схиляються тільки 11,2% опитаних. Не змогли відповісти 6,4%.

При цьому 65,7% респондентів вважають, що в Україні не існує цілісної системи політичної освіти, яка охоплювала б, зокрема, й доросле населення. Протилежної думки дотримуються 16,8% опитаних. 17,4% громадян не змогли відповісти.

30,8% респондентів готові брати участь у безкоштовних програмах політичної освіти для громадян. 21,9% обрали варіант відповіді “можливо, не впевнений”. 35,9% не готові брати участь у таких програмах. 11,4% – не змогли відповісти.

Більшість громадян (74,9%) вважають, що в сучасних умовах в Україні військово-патріотична освіта має бути обов’язковою складовою громадянської освіти. 11,4% опитаних таку думку не поділяють, а 13,7% відповісти не змогли. 73,6% опитаних вважають, що до організації та здійснення програм, проєктів і заходів із громадянської освіти мають залучатися ветерани війни проти російського агресора. 10,9% із цим не згодні, 15,5% не змогли відповісти.

Опитування методом face-to-face проводилося у Вінницькій, Волинській, Дніпропетровській, Житомирській, Закарпатській, Запорізькій, Івано-Франківській, Київській, Кіровоградській, Львівській, Миколаївській, Одеській, Полтавській, Рівненській, Сумській, Тернопільській, Харківській, Херсонській, Хмельницькій, Черкаській, Чернігівській, Чернівецькій областях та місті Києві (у Запорізькій, Миколаївській, Харківській, Херсонській областях – тільки на тих територіях, які контролює уряд України і на яких не ведуться бойові дії).

Опитано 2016 респондентів віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.