Київ. 31 жовтня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – В Україні 18% громадян вважають себе залученими до активної громадської діяльності, свідчать дані опитування соціологічної служби Центру Разумкова, представлені на пресконференції в агентстві “Інтерфакс-Україна”.
“Частка тих, хто відповідає, що залучений до активної громадської діяльності, зросла порівняно з 2019 р. з 10% до 18%. Залученість до громадської діяльності суттєво зростає зі зростанням рівня освіти респондентів – з 10% серед тих, хто має загальну середню освіту, до 25% серед тих, хто має вищу освіту”, – зазначається в дослідженні.
Водночас жителі сіл говорять про свою залученість до громадської діяльності частіше, ніж жителі міст (відповідно 23% і 15%), люди з високими доходами частіше, ніж люди з низькими доходами (11% серед тих, хто відповідає, що “ледве зводить кінці з кінцями”, і 20% серед тих, хто вважає себе забезпеченим).
Частка тих, хто висловлює готовність об’єднуватися з іншими громадянами в громадські організації для захисту своїх прав та інтересів, порівняно з 2019 р. зросла з 30% до 44%. Готовність до цього висловили 84% уже залучених до активної громадської діяльності та 34% тих, хто до неї не залучений (що може свідчити про потенціал розвитку громадянської активності). Ті респонденти, які відповідають, що хотіли б краще розумітися на політиці, частіше висловлюють готовність об’єднуватися з іншими громадянами, аніж ті, хто не висловлює такого бажання (59% і 28% відповідно).
Серед чоловіків частка готових до об’єднання в громадські організації дещо вища, ніж серед жінок (46% проти 41,5%). Готовність до такого об’єднання найменше виражена у старшій віковій групі (35%, тоді як в інших вікових групах від 45% до 49%). Частіше її виражають жителі Західного і Центрального макрорегіонів (45,5% і 46% відповідно), ніж Південного і Східного макрорегіонів (38% і 39% відповідно).
Соцслужба Центру Разумкова проводила опитування з 21 до 27 вересня методом face-to-face у підконтрольних регіонах України серед 2 016 респондентів у межах програми сприяння громадській активності “Долучайся!”, яку фінансує агентство США з міжнародного розвитку (USAID). Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%, додаткові систематичні відхилення вибірки можуть бути зумовлені наслідками агресії РФ, зокрема вимушеною евакуацією громадян.