Київ. 31 жовтня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – ПрАТ “Покровський гірничо-збагачувальний комбінат” (ПГЗК, раніше – Орджонікідзевський ГЗК, Дніпропетровська обл.) не закривають, обладнання не вирізають, підприємство не продають, усі керівники на місці, але підприємство припиняє роботу.
Згідно з інформацією в корпоративному виданні “За марганець”, останнім часом навколо ПГЗК і підприємств-партнерів циркулює безліч чуток, що не відповідають дійсності, для спростування яких було проведено спеціальну зустріч голови правління Сергія Шуваєва і технічного директора підприємства Віктора Бондарця з профспілковими активістами.
“Міф 1: працівників Покровського і Марганецького гірничо-збагачувальних комбінатів, а також Нікопольського і Запорізького заводу феросплавів відправляють до Центрів зайнятості, тому що підприємства закриваються. Реалії: Покровський ГЗК не закривається, а призупиняє свою основну діяльність з видобутку руди і випуску концентрату для накопичення ТМЦ (товарно-матеріальних цінностей – ІФ-У) і проведення ремонтних робіт”, – констатує корпоративне видання.
Зазначається також, що ніхто нікуди не відправляє своїх працівників. Наразі відбувається певна реорганізація роботи із залученням максимальної кількості людей для охорони об’єктів підприємства і, відповідно, проведення ремонтних робіт, перевезення та відвантаження із залученням техніки. На робочі місця людей, як і раніше, доправлятимуть автобусами підприємства.
За словами керівника комбінату, персонал буде задіяний на виконанні послуг для замовників. Це стосується працівників електроремонтного, ремонтно-механічного, ремонтно-будівельного, залізничного та автотранспортного цехів, а також центральної енерголабораторії. Працюватимуть і водовідливи та люди, які їх обслуговують.
“Міф 2: керівники підприємств, зокрема й Покровського ГЗК, виїхали за кордон, а комбінат продають новим власникам. Реалії: голова правління Сергій Шуваєв, а також весь керівний склад комбінату працює, і нікуди не планує виїжджати. Власники підприємства не змінилися, інформація про продаж або будь-які заходи щодо цього у керівництва комбінату відсутня”, – зазначає видання.
Водночас газета розвінчує і третій міф, що все обладнання нібито ріжуть і продають, тому що комбінат закривається. Насправді, за запевненням керівництва підприємства, ПГЗК не закривається, а задіяне у виробництві обладнання жодним чином не ліквідується.
“Як планується використовувати його найближчим часом? На сьогодні, в умовах відсутності реалізації товарної продукції, комбінату потрібно використовувати всі наявні можливості для додаткового заробітку коштів”, – сказав Шуваєв, якого цитує видання.
Він пояснює, що коли підприємство працює на повну потужність, дуже часто не вистачає ресурсів для таких робіт. Зараз, за його словами, для цього є і персонал, і техніка. У підрозділах комбінату досить багато списаних, але не розібраних і не відвантажених на склад основних засобів, наприклад брухт.
“Тому зараз будемо його готувати і відвантажувати. До речі, на брухт сьогодні поступово збільшується попит і підвищується вартість. Слід вдзначити, що особливо ліквідний сьогодні кольоровий брухт, а в нас досить багато нерозібраних електродвигунів, які його містять, але в роботі вже не використовуються. Отже, будемо цим займатися зараз”, – пояснив голова правління.
Він також розповів, що на комбінаті є ТМЦ, які накопичувалися роками на складах, а у виробництві так і не знадобилися. Тепер уже провели їхній глибокий аналіз, відповідні служби шукають шляхи збуту. Наразі на цьому сконцентрована велика увага фахівців підприємства, бо виникає додаткова можливість заробити гроші на зарплату трудовому колективу та інші ресурси, потрібні для роботи комбінату.
Розповідаючи про ринок феросплавів, топменеджер констатував, що кон’юнктура негативна нині, і це ще один негатив до війни.
“Для повного розуміння картини хочу наголосити, що динаміка реалізації нашого концентрату наступна: у 2021 році обсяг реалізації готової продукції перевищував мільйон тонн. Уже торік цей показник знизився майже втричі, а в нинішньому ще вдвічі”, – зазначив СЕО.
За його словами, наразі на ринках феросплавів ситуація складається таким чином, що собівартість силікомарганцю – готової продукції Нікопольського заводу феросплавів (НЗФ) – удвічі перевищує ціни на ринках Європи та інших напрямках, куди продається продукція. При цьому 60% собівартості феросплавів становить електроенергія, яка нині дорога. Тобто основною проблемою є економічний спад у частині попиту та вартості продукції, що містить марганець.
“Таку ситуацію ми з вами вже переживали, і не раз. На жаль, вона повторилася знову. З огляду на це, завдання для всіх нас – вижити, зберегти колектив, обладнання і не сумніватися в тому, що незабаром комбінат знову запрацює на повну потужність”, – резюмував топменеджер.
Як повідомлялося, ПГЗК перебував у простої з 1 грудня 2022 року до 1 квітня 2023 року, а збагачувальні фабрики простоювали з 1 жовтня-2022 (не виробляли концентрат) через дефіцит електроенергії внаслідок війни, а також зниження попиту на продукцію. Також повідомлялося, що Марганецький ГЗК (МГЗК, Дніпропетровська обл.), що входить до групи, у жовтні 2023 року зупинив видобуток і переробку сирої марганцевої руди.
ПГЗК – найбільший в Україні виробник марганцевої руди, що видобуває її відкритим способом.
У власності чотирьох кіпрських компаній – Profetis Enterprises Limited, Exseed Investmens Limited, Clemente Enterprises Limited і Alexton Holdings Limited (усі – Кіпр) – перебуває по 24,3024% акцій ПрАТ. Джерело:https://pokrovgzk.com.ua/2023/10/31/%d0%ba%d0%be%d0%bc%d0%b1%d1%96%d0%bd%d0%b0%d1%82-%d0%bd%d0%b5-%d0%b7%d0%b0%d0%ba%d1%80%d0%b8%d0%b2%d0%b0%d1%8e%d1%82%d1%8c-%d0%b2%d1%81%d1%96-%d0%ba%d0%b5%d1%80%d1%96%d0%b2%d0%bd%d0%b8%d0%ba%d0%b8/