Київ. 1 листопада. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Національна служба здоров’я України (НСЗУ) розпочала моніторингові візити до медзакладів, законтрактованих нацслужбою за пакетом неонатальної допомоги, перед цим дані електронної системи охорони здоров’я (ЕСОЗ) виявили у низці таких клінік зростання кількості кесаревих розтинів і дитячої захворюваності, повідомила голова НСЗУ Наталія Гусак.
“Ми маємо ситуацію, коли в нас у деяких регіонах і в деяких медзакладах дуже зростає відсоток кесаревих розтинів. Ми бачимо, що зростає перенатальна смертність, ми бачимо, що в окремих регіонах у нас якась епідемія дитячої захворюваності одразу після пологів. Це виглядає дивно. Дивно, що всі думають, що ніхто не почне це детально аналізувати і моніторити”, – сказала вона в ефірі на каналі “Доктор Булавінова” в середу.
Гусак зазначила, що “такі речі взагалі неприпустимі й мають потягнути за собою визначену відповідальність”.
Крім того, вона зазначила, що у НСЗУ також є питання до низки клінік, законтрактованих на пакет з інсультів.
“Аналогічну ситуацію ми бачили і щодо інсультів. Коли ми розбирали всі законтрактовані клініки, коли на цифрах і на фактах ми показали, що їх (клінік – ІФ-У) бездіяльність фактично призводить до того, що ми втрачаємо людей через те, що хтось вирішив, що можна отримати фінансування, але не надавати послугу в повному обсязі”, – сказала вона.
“Я думаю, що керівники медзакладів, які досі не зрозуміли, що собою являє договір із НСЗУ, могли захвилюватися, адже ми навчилися називати речі своїми іменами, називати їх дуже чітко: і з прізвищами, і з тим, що ми бачимо, що відбувається”, – додала Гусак.
Як повідомлялося, в Офісі генерального прокурора повідомили про підозру у службовій недбалості на понад 2 млн грн керівнику НЗСУ. За інформацією прокуратури, у квітні 2022 року на замовлення НСЗУ одне зі спеціалізованих державних підприємств виконувало роботи з адміністрування центральної бази даних електронної системи охорони здоров’я. Прокуратура повідомляє, що голова НСЗУ належним чином не перевірила фактично виконані роботи та не вжила заходів щодо зменшення загальної суми договору.
Своєю чергою НСЗУ розцінила обшуки, проведені в її керівників і в офісі, як тиск на Нацслужбу через початок позапланових моніторингових візитів до медзакладів, а також у зв’язку з підготовкою до контрактування клінік системи Національної академії медичних наук України (НАМНУ).