Київ. 23 листопада. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – До кабінету сільгоспвиробника в Державному аграрному реєстрі (ДАР) додано низку супутникових мап із площами ярих та озимих культур урожаю 2023 року, повідомила пресслужба Міністерства аграрної політики та продовольства.
“Мінагрополітики планує й надалі вдосконалювати процес верифікації посівів у ДАР, зробивши його цілком автоматичним. Це об’єктивний, прозорий та ефективний підхід, який повністю відповідає вимогам ЄС. Відтак, вкрай важливо мати в системі актуальні дані про врожай та загальний стан земельних ділянок агровиробників, які користуються державною підтримкою чи іншими видами допомоги”, – зазначив заступник міністра аграрної політики та продовольства України з цифрового розвитку, цифрових трансформацій та цифровізації Денис Башлик.
Згідно з повідомленням, опубліковані карти посівів містять дані щодо розташування та площ полів із ключовими сільгоспкультурами: озимою пшеницею, ячменем, сходами зернових культур, кукурудзою, соняшником, соєю, горохом, цукровими буряками, виноградом та іншими. Карти також відображають ліс, болота, водні або штучні об’єкти, вільні ґрунти та необроблювані землі.
У Мінагрополітики нагадали, що 2022 року під час розподілу бюджетної субсидії на гектар оброблюваних земель серед малих агровиробників у ДАР уперше було використано супутникові мапи для верифікації обробітку земельних ділянок. Ефективність цієї програми оцінювали також за допомогою супутникового моніторингу, який показав, що одержувачі підтримки в середньому обробляли більшу площу, ніж ті, хто не брав участі в програмі.
Як повідомлялося, супутникові карти посівів були створені для України командою фахівців Інституту космічних досліджень НАН та ДКА України і Національного технічного університету України “КПІ ім. І. Сікорського” за підтримки Глобального фонду Світового банку зі зменшення наслідків стихійних лих і відновлення (GFDRDRR). Для отримання інформації було використано знімки супутників Sentinel-1, Sentinel-2 та Planet. Під час класифікації посівного покриву застосовувалася розробка машинного навчання.
Державний аграрний реєстр (ДАР) – автоматизована електронна система, створена Мінагрополітики за технічної допомоги Європейського Союзу та Світового банку для ефективного та прозорого розподілу й адміністрування всіх видів підтримки для українських аграріїв через низку держпрограм, грантів від міжнародних партнерів і різних видів технічної допомоги.
Джерело: https://t.me/mapfu2022/2656