Київ. 23 листопада. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Майже три чверті американців, які народилися в період з 1981 по 1996 рік, вважають, що щастя можна купити за гроші, і для цього їм потрібно заробляти $525 тис. на рік, свідчать дані опитування, проведеного Harris Poll для консалтингової компанії Empower.
Це найвищі зарплатні очікування серед усіх вікових категорій, зазначають автори опитування. Представники “покоління Х” (1965-1980 роки народження) назвали суму в $130 тис., “покоління Z” (також “зумери”, 1997-2013) – $128 тис. на рік, покоління бебі-бумерів (“бумери”, 1946-1964) – $124 тис.
У середньому американці вважають, що річний заробіток у $284 тис. принесе їм фінансове щастя, причому серед чоловіків показник значно вищий – $381 тис. проти $183 тис. у жінок.
Тим часом реальність ринку праці США сильно розходиться з очікуваннями: за даними Статуправління міністерства праці країни, медіанна тижнева зарплата становить $1,059 тис., тобто трохи більше $55 тис. на рік. Виходить, що зарплатні побажання міленіалів у 10 разів вищі за медіанну зарплату по країні.
Рівень загального добробуту, достатнього для набуття “фінансового щастя”, американці в середньому оцінили в $1,2 млн. Для мілленіалів цей показник вищий і наближається до $1,7 млн, для “зумерів” становить лише $487,7 тис.
Медіанний добробут американських сімей минулого року становив $192,0 тис., згідно з даними ФРС, а середній показник перевищує $1 млн.
У відповідь на запитання, чи можна купити щастя за гроші, 59% опитаних відповіли “так”. Якщо серед міленіалів такої думки дотримуються 72% респондентів, то серед “бумерів” – лише 48%. Третина учасників опитування (32%) зазначили, що незапланований додатковий дохід розміром $15 тис. підвищить рівень їхнього фінансового щастя на найближчі шість місяців, а 17% для цього достатньо і $5 тис.
При цьому найпопулярнішими параметрами, що визначають фінансове щастя, стали можливість повністю і вчасно оплачувати всі рахунки, а також відсутність боргів – їх зазначили понад 65% опитаних. Для 53% американців щастям у фінансовому плані стане можливість купувати щось для своїх близьких, для 45% – купівля власного будинку, для 37% – можливість вийти на пенсію за бажанням, для 22% – можливість не працювати.
Відоме дослідження, проведене 2010 року нобелівськими лауреатами Даніелем Канеманом і Ангусом Дітоном, показало, що після досягнення річного доходу в $75 тис. (приблизно $105,8 тис. сучасними грошима) більше грошей не приносить більше щастя. Їхня цьогорічна робота у співавторстві з Майклом Кіллінгуортом уточнює, що вимірюваний параметр точніше буде назвати не “щастя”, а “відсутність нещастя”, і містить висновок, що гроші допомагають заглушити негативні емоції тільки до певного моменту.
Опитування було проведено на початку серпня серед понад 2 тис. американців віком від 17 років.