Київ. 29 листопада. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Група народних депутатів пропонує Верховній Раді розширити коло осіб, які не можуть бути усиновлювачами в Україні.
Відповідний законопроєкт №10298 зареєстровано у ВР 28 листопада.
Документ передбачає внесення змін до статті 212 Сімейного кодексу України з метою доповнити перелік осіб, які не можуть бути усиновлювачами. До таких пропонується зарахувати громадян, засуджених за кримінальні правопорушення за статтями 111 “Державна зрада”, 111-1 “Колабораційна діяльність”, 111-2 “Пособництво державі-агресору”, 436-2 “Виправдання, визнання правомірним, заперечення збройної агресії Російської Федерації проти України, глорифікація її учасників” Кримінального кодексу України.
Водночас нардепи вважають за необхідне визначити, що усиновлювачем не може бути особа, притягнута до адміністративної відповідальності за вчинення домашнього насильства та насильства за ознакою статі.
Як зазначається в пояснювальній записці, перший напрям пропонованих змін проявився під час збройної агресії Росії та полягає в тому, щоб не допустити усиновлення дітей особами, які ставлять під загрозу право України на незалежність.
Парламентарії також акцентують на тому, що на сьогодні не може бути усиновлювачем лише особа, яку за вчинення домашнього насильства було притягнуто до кримінальної відповідальності за статтею 126-1 Кримінального кодексу України. Водночас більшість випадків домашнього насильства та насильства за ознакою статі кваліфікуються як адміністративні правопорушення. Отже, виникає ризик, що дитину передадуть на виховання таким громадянам.
Співавторами законодавчої ініціативи стали члени різних фракцій і груп, зокрема Тетяна Скрипка, Євгенія Кравчук (обидві зі “Слуги народу”), Наталія Піпа, Ярослав Юрчишин (обидва з “Голосу”), Ірина Констанкевич (група “За майбутнє”), Юрій Павленко (група “Платформа за життя та мир”).