Харків/Київ. 30 листопада. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Група посадовців Харківської міської ради 2020 року використала скомпрометований підпис тодішнього міського голови Геннадія Кернеса для захоплення влади, вважає Кирило Кернес, син ексмера.
“Як вважає мій клієнт, Кирило Геннадійович Кернес, саме завдяки злочинним махінаціям, діючи свідомо, з метою захоплення влади, використовуючи безпорадний стан його батька і підтримку введеної в оману фракції “Блок Кернеса – Успішний Харків”… Терехов (нинішній мер Харкова, на той момент – перший заступник мера Ігор Терехов – ІФ-У), Новак (колишній секретар Харківської міськради, нині перший заступник мера Олександр Новак – ІФ-У) і Чечетова-Терашвілі (заступниця мера Тетяна Чечетова-Терашвілі – ІФ-У) з іншими спільниками забезпечили у протизаконний спосіб здобуття ними влади в місті Харкові”, – сказав на пресконференції в Києві в четвер голова групи адвокатів Кирила Кернеса Сергій Барбашин.
Посилаючись на відповіді, отримані ним на низку адвокатських запитів, Барбашин стверджує, що в документах, які було подано до міськтервиборчкому для реєстрації Геннадія Кернеса для участі в місцевих виборах 2020 року, а також у низці документів, поданих від його імені пізніше, зокрема й подання на обрання Терехова секретарем міськради, використовувався скомпрометований електронний підпис. Цей сертифікат був створений у Харкові наступного дня після госпіталізації Геннадія Кернеса в берлінську клініку “Шаріте”.
“На момент госпіталізації в нього був сертифікат (що закінчується на цифри – ІФ-У) 6800… 17 вересня 2020 року від імені Геннадія Кернеса створюється новий електронний підпис (сертифікат КЕП №58E2D9E7F900307B040000008F9D1E0002608800). Відбувається це з IP-адреси, що належить комунальному підприємству “Міський інформаційний центр”, розташованому в Харкові”, – сказав Барбашин.
Він і його колега адвокат Маргарита Немченко вважають, що це було зроблено без відома Кернеса. За словами Немченко, з 14 вересня 2020 року (тобто за два дні до госпіталізації до берлінської клініки “Шаріте”) він мав гостру афазію та тетраплегію (параліч усіх кінцівок), і спілкування з ним могло відбуватися тільки за допомогою миготливого коду (тобто відповіді очима). У день госпіталізації (16 вересня 2020 року) він уже був у критичному стані й не міг дистанційно створити новий електронний підпис.
“Тому всі документи, підписані електронним підписом, останні цифри якого 8800, не мають жодних юридичних наслідків”, – сказала Немченко.
“Справді, електронний підпис підробити неможливо. Але використання скомпрометованого електронного підпису без відома його власника і підписання ним документів є підробкою підписаних ним документів”, – наголосив Барбашин.
Адвокати також продемонстрували відповіді з “Шаріте”, де, за їхніми словами, Кернес-старший був зареєстрований під ім’ям Джаст Адамс.
“За наявними в нас медичними документами, вже в листопаді 2020 року були відсутні медичні показники для продовження інтенсивних медичних заходів для підтримки життя Геннадія Кернеса, про що було добре відомо Терехову та співучасникам. Відповідно до інформації з клініки “Шаріте”, з початку грудня 2020 року на тлі септичного шоку, стійкої поліорганної недостатності Геннадій Адольфович постійно перебував у стані марення, і впорядкований контакт із ним був уже неможливий, тим паче (неможливо було – ІФ-У) скласти пропозицію про ухвалення рішення та підписати електронним підписом. На глибоке переконання мого клієнта, для виконання злочинного плану із захоплення влади група осіб на чолі з головним бенефіціаром Ігорем Тереховим штучно підтримувала до необхідної їм дати життєдіяльність невиліковного вже на той момент хворого Геннадія Кернеса, який перебував у несвідомому стані”, – сказав Барбашин.
Адвокати заявили, що найближчим часом звернуться від імені свого клієнта з письмовими заявами до Головного слідчого управління Національної поліції, Офісу генерального прокурора, Державного бюро розслідувань, Служби безпеки України для проведення об’єктивного розслідування, встановлення всіх обставин подій і, в разі доведення провини Терехова та інших співучасників, – притягнення їх до відповідальності.
“Ми вважаємо, що тільки слідчим шляхом у межах кримінального провадження можливо встановити істину, оскільки не всю інформацію можна отримати за адвокатськими запитами. Вона містить охоронювані законом дані”, – зазначив Барбашин.
Як повідомлялося, 9 грудня 2020 року секретарем Харківської міськради VIII скликання обрано депутата від “Блоку Кернеса – Успішний Харків” Ігоря Терехова. Підставою для його обрання стало подання, в якому, як стверджував Олександр Новак, котрий головував на сесії, стояв електронний цифровий підпис міського голови Геннадія Кернеса. Самого Кернеса на сесії не було, оскільки з 17 вересня він перебував на лікуванні в німецькій клініці “Шаріте”.
11 грудня 2020 стало відомо, що стан Кернеса погіршився, він на гемодіалізі. 16 грудня 2020 року Кернес помер.
Депутат Харківської міськради Аліна Мустафаєва (“Слуга народу”) звернулася до прокуратури із заявою, в якій стверджувала, що електронний підпис на поданні про обрання Терехова секретарем міськради був зроблений не особисто Кернесом, який перебував на лікуванні в німецькій клініці “Шаріте”, а чиновниками міської ради.
“Як мені стало відомо, документ складали і підписували на другому поверсі Харківської міськради, а Кернес Г.А. не має жодного стосунку до цього документа. Пізніше з метою відображення німецької IP-адреси спільник Терехова та Новака (Олександр Новак – секретар міськради попереднього скликання – ІФ) повторно надіслав документи з Німеччини”, – йдеться у зверненні Мустафаєвої до облпрокуратури.
11 січня 2021 року депутат оприлюднила на своїй сторінці у фейсбуці відповідь за підписом першого заступника облпрокурора Володимира Лимаря, в якій повідомлялося, що відомості, викладені в її зверненні, внесено до ЄРДР за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 358 (підроблення документів ) КК України.
У Харківській міськраді заявили, що вважають кримінальне провадження стандартною перевіркою.
“Правоохоронні органи проводять просту стандартну перевірку за заявою однієї із депутаток Харківської міської ради, якій, з незрозумілих нам причин, раптом здалося, що підпис Геннадія Кернеса під поданням на посаду секретаря міськради Ігоря Терехова був підроблений. Уточнимо: “підроблений” цифровий підпис, що в принципі неможливо”, – йшлося в заяві, оприлюдненій на офіційному сайті Харківської міськради 12 січня 2021 року..
Джерело: https://www.youtube.com/watch?v=OpmAxogJ2z0