5 грудня, у Лондоні, відбулася нагорода за найкращу бізнес-книгу року за версією Financial Times. Змагалися шість книг, і переможцем стала “Правильний вид неправильного: чому навчання невдач може навчити нас процвітанню”.
Книга, автором якої є професор Гарвардської школи бізнесу Емі Едмондсон, визнана найкращою вперше за останні 19 років.
Едмондсон, відома своїми дослідженнями в галузі “психологічної безпеки”, отримала премію в розмірі 30 000 фунтів-стерлінгів. Ще п’ять фіналістів отримали по 10 000 фунтів.
Судді відзначили книгу за “систематичні, багато ілюстровані дослідження того, як спиратися на ‘розумні невдачі’, а також за критику захоплення невдачами, яке часто гіпнотизує підприємців та новаторів”. “Правильний вид неправильного” виявився не тільки інформативним, але й актуальним підходом до управління.
У числі інших фіналістів також були:
– “Матеріальний світ” Еда Конвея, що розглядає походження та використання шести ключових мінералів у світі.
– “Ілон Маск” Уолтера Айзексона, біографія видатного прихильника філософії “терпіть невдачу швидко, терпіть невдачу часто”.
– “Як робляться великі справи” Бента Флюб’єрга та Дена Гарднера, присвячена вивченню того, чому мегапроекти часто перевершують терміни та бюджети.
– “Червоний кобальт” Сіддхарта Кари, розслідування порушень прав людини у видобутку важливої сировини.
– “Наступна хвиля” від Мустафи Сулеймана та Майкла Бхаскара, де розглядається стримування загроз, пов’язаних з новими технологіями.
Автор: Марічка Хижа