Київ. 7 грудня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Досягнута домовленість про паралельне виробництво систем FrankenSAM в Україні та США зробить значний внесок у підтримку української протиповітряної оборони, повідомляє Міністерство зі стратегічних галузей промисловості України.
У рамках конференції DFNC1: US Edition у США міністр з питань стратегічних галузей промисловості України Олександр Камишін зазначив, що українські виробники досягли значних успіхів у переході від озброєнь радянського зразка до озброєнь стандарту НАТО.
“Хорошим прикладом такого переходу є програма FrankenSAM – створення гібридних рішень у поєднанні радянських і натовських елементів. Ця програма вже реалізується, і я вдячний за підтримку армії та оборонній промисловості США”, – сказав міністр.
Він додав, що програма отримала подальшу підтримку. Так, Міністерство оборони США та галузеві партнери надали Україні технічні дані для початку місцевого виробництва деяких проєктів FrankenSAM, спрямованих на оптимізацію застарілих систем протиповітряної оборони України шляхом інтеграції деяких західних боєприпасів.
“Паралельне виробництво цих систем в Україні та Сполучених Штатах зробить значний внесок у підтримку систем ППО в Україні”, – наголосили в Мінстратегпромі.
В ефірі телемарафону Камишін пояснив, що платформа FrankenSAM – це кілька проєктів, які стосуються протиповітряної оборони.
“У нас є з чим повернутися додому. Є швидкі результати – це платформа FrankenSAM, це платформи з посилення українського ППО проєктами, в яких ми беремо старі радянські системи, беремо західні системи і, схрещуючи їх, отримуємо гібридні рішення, швидкі. Які дають нам змогу вже сьогодні захищати наше небо. Разом із командою ми подивилися на ці рішення тут, на місці. Це виробництва в умовах США, разом з нашими компаніями створені. І після повернення додому ми побачимо, як ці рішення працюють на полі бою в Україні”, – сказав він.
Як повідомлялося, 6-7 грудня у Вашингтоні відбувається форум представників української та американської промисловості за участю представників влади двох країн. У його рамках сторони вивчають можливості спільного виробництва озброєнь.