Орбан заявляє, що Україна не вирішила проблему корупції, її вступ до ЄС призвів би до жахливих наслідків

Київ. 8 грудня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан заявив, що, як і раніше, виступає проти початку переговорів ЄС щодо членства України в блоці, зокрема через проблеми Києва з корупцією.

“Україна відома як одна з найбільш корумпованих країн у світі. Це (твердження, що Київ виконав висунуті ЄС умови – ІФ-У) жарт! Ми не можемо ухвалювати рішення про початок переговорного процесу про вступ”, – сказав Орбан в інтерв’ю французькому виданню “Пуан”.

За його словами, звіт Єврокомісії про те, що чотири з семи попередніх умов Київ виконав, є “брехнею”.

“Угорщина – сусід України. І що не думали б люди в Парижі, Брюсселі та Гаазі, ми краще знаємо точно, що саме відбувається в Україні”, – наголосив прем’єр.

Він додав, що вступ України до ЄС збільшив би навантаження на бюджет ЄС, а також сильно негативно позначився б на сільськогосподарській сфері.

“Україна – велика країна, для якої сільське господарство є великою сферою економіки. Якщо дозволити цій сільськогосподарській продукції увійти в європейську сільськогосподарську систему, то це знищить нашу спільну систему вже наступного дня”, – сказав Орбан. “Наслідки будуть жахливими”, – заявив він.

На запитання про те, чи готовий він проявити гнучкість щодо низки пов’язаних з Україною питань, якщо Єврокомісія розморозить призначені для Угорщини 10 млн євро, Орбан відповів: “Коли виникає дилема, я зазвичай розглядаю три категорії: історичну, стратегічну і тактичну”.

“Українське питання – це історичне питання великого масштабу. Фінансове питання є тактичним. Мій досвід у політиці протягом 40 років навчив мене, що ти не маєш ніколи пов’язувати тактичні питання, такі як гроші, з історичними питаннями. Якщо ви це робите, то ризикуєте отримати хаос. Тому я не хочу досягати угоди з українського питання, але я готовий зробити з інших питань”, – сказав він.

Орбан останнім часом зробив низку заяв із закликами до ЄС не вживати подальших кроків щодо євроінтеграції України до узгодження на саміті ЄС 14-15 грудня спільної стратегії щодо України, погрожуючи заблокувати подальше виділення допомоги Києву і процес його вступу до ЄС.