Одним з дієвих інструментів депопуляризації кремлівських меседжів стало оприлюднення українськими силовиками розмов російських окупантів, отриманих у результаті аудіоперехоплень. Не зважаючи на заборону командування, вони зв’язувалися зі своїми рідними в Росії за допомогою відкритих каналів мобільного зв’язку і описували їм реальну ситуацію на фронті, розповідали про скоєні їх армією воєнні злочини проти мирних громадян.
Це озвучена ними ж правдива історія нинішньої моторошної війни, яку повинні почути наші нащадки.
Правозахисна асоціація FREERIGHTS проаналізувала та систематизувала наявні у відкритих джерелах фронтові аудіоперехоплення, виокремивши з них 199 кейсів, які свідчать про вбивства цивільних осіб, позасудові страти та катування полонених, зґвалтування, мародерство та використання заборонених методів і засобів ведення війни російськими військовослужбовцями.
Наведені в матеріалі кейси не є дослівною розшифровкою аудіоперехоплень. Тексти розмов наводяться з незначними правками, які були внесені через необхідність впорядкування фрагментів, що вказують на ознаки вчинення воєнних злочинів, а також у зв’язку з вилученням ненормативної лексики. Внесені зміни не спотворюють загального змісту розмов.
Кожен кейс має посилання на джерело отримання інформації в Інтернеті. З метою підтвердження достовірності кейсів, створений та збережений архів відповідних аудіофайлів.
Завантажити збірник кейсів можна українською мовою.
та англійською мовою,
Дана публікація стала можливою завдяки щедрій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках Програми «Права людини в дії», яка виконується Українською Гельсінською спілкою з прав людини.
Погляди та інтерпретації, представлені у цій публікації, не обов’язково відображають погляди USAID, Уряду США. Відповідальність за вміст публікації несуть виключно автори.
У світі, USAID є однією з провідних установ у сфері розвитку, яка виконує роль каталізатора цих процесів та допомагає досягати позитивних результатів. Діяльність USAID є проявом доброчинності американського народу, а також підтримує просування країн-отримувачів допомоги до самостійності та стійкості та сприяє забезпеченню національної безпеки та економічного добробуту США. Партнерські стосунки з Україною USAID підтримує з 1992 року; за цей час, загальна вартість допомоги, наданої Україні з боку Агентства, склала понад 9 млрд. доларів США. До поточних стратегічних пріоритетів діяльності USAID в Україні належать зміцнення демократії та механізмів досконалого врядування, сприяння економічному розвитку та енергетичній безпеці, вдосконалення систем охорони здоров’я та пом’якшення наслідків конфлікту у східних регіонах. Для того, щоб отримати додаткову інформацію про діяльність USAID, просимо Вас звертатися до Відділу зв’язків з громадськістю Місії USAID в Україні за тел. (+38 044) 521-57-53. Також пропонуємо завітати на наш вебсайт: http://www.usaid.gov/ukraine, або на сторінку у Фейсбук: https://www.facebook.com/USAIDUkraine.