STEM-освіта у Нововолинську. Як ГО «Молодіжні вітрила» створює можливості для молоді у сфері науки

У сучасному світі, де молодь стає двигуном змін, громадська організація «Молодіжні Вітрила», з моменту свого заснування у 2022 році, об’єднала молодих активістів, креативних особистостей та мрійників, які прагнуть не лише змінити своє оточення, але й створити краще майбутнє для міста Нововолинськ.

Місія «Молодіжних Вітрил» полягає в тому, щоб стати провідником для молоді у сфері науки, створити можливість для розвитку та самовираження. Як говорить голова ГО: «Кожен із нас має потенціал, і наша мета — допомогти молоді його реалізувати». Кожен проєкт, кожна ініціатива — це навчання та можливість відкрити нові горизонти, втілити ідеї в життя.

Історія створення

Заснування клубів англійської, історії, права, географії стали першим кроком на шляху до створення платформи для спілкування та обміну досвідом. Кожна зустріч давала можливість підліткам громади вивчати нові теми, ділитися своїми думками і збагачуватися спілкуванням з однодумцями. Ці ініціативи стали осередком творчості та натхнення, де молоді люди мали змогу розвивати свої таланти.

Із часом стало зрозуміло, що учасники прагнуть більшого. Ініціативи, які з’явилися спочатку, переросли у щось значно більше — організація взяла на себе зобов’язання впроваджувати STEAM-освіту (підхід до навчання, який об’єднує п’ять основних дисциплін: science (наука), technology (технології), engineering (інженерія), art (мистецтво), та mathematics (математика)). Це стало поштовхом для пошуку нових проєктів, спрямованих на розширення можливостей для молоді.

Сьогодні «Молодіжні вітрила» пропонують навчання та створюють простори для втілення ідей та реалізації творчих задумів. Організація продовжує рости. Це не просто про освіту; це про мрії, які стають реальністю.

IMG_20240928_161844_11zon
photo_2023-09-24_11-43-57

Від мрії до дії: проєкти, що надихають

«Молодіжні Вітрила» реалізовують багато проєктів, що охоплюють сферу STEAM. Кожен з них створений з метою підтримати молодь, забезпечити їх знаннями та навичками, які стануть у нагоді у майбутньому.

«Мій Вибір» — серія тренінгів із профорієнтації, яка допомагає підліткам зорієнтуватися у світі професій. Протягом шести тренінгів учасник занурюються у різні професії, вивчають сучасні тенденції на ринку праці і мають змогу поспілкуватися з підприємцями з Нововолинської громади. Як зазначив один із учасників: «А можна я завтра не прийду на тренінг? Просто минулого тижня було так круто, що я вже й роботу собі знайшов».

«Vitryla Techno Hackathooooon» — 24-годинний хакатон, де молодь, захоплена ІТ та технологіями, має можливість разом вирішувати освітні завдання. Кожен учасник отримує шанс проявити свої ідеї та творчість, а також розвинути навички командної роботи. 

Проєкт «Мобільна молодіжна робота», який реалізується за підтримки Ради Європи, спрямований на підтримку молоді в сільських громадах. Завдяки цьому проєкту організація проводить освітні заходи у семи селах та залучає підлітків до активного навчання і спілкування. 

Не менш важливим є «Vitryla Robots Academy» — соціальне підприємство, що пропонує молоді віком від 10 до 17 років можливість зануритися у світ робототехніки. Тут учні можуть отримати знання у сферах програмування, інженерії та створення, програмування  роботів. 

«Молодіжний центр «4.0» — партнерський проєкт із Нововолинською міською радою, який організовує навчальні заходи, тренінги та майстер-класи для школярів і студентів, тренінги з психологічної підтримки молоді тощо. Центр працює з 14 березня 2024 року. За цей час охопили понад 2 800 учасників та провели близько 90 подій у просторі. Проєкт реалізується за співфінансування UNICEF та Нововолинської міської ради. 

«Вітрила Maker Space» — флагманський проєкт ГО «Молодіжні вітрила», який спрямований на створення першої публічної майстерні в Нововолинській громаді. Основна проблема полягає у низькій зацікавленості молоді у технічних науках. Ця проблема частково спричинена відсутністю доступного простору для розвитку навичок із деревообробки та позашкільного навчання молоді. Ціль проєкту — підвищити інтерес молоді до технічних наук, проявити місцеву мейкерську спільноту та сприяти розвитку підприємництва та інновацій.

Хочете дізнатися більше про нашу діяльність, тоді вам на наш сайт, слідкуйте за новинами та актуальними подіями на сторінках в Instagram. А також приєднуйтеся до Telegram-каналу, щоб не пропускати важливі оновлення.

Віримо, що кожен наш проєкт буде культивувати любов до науки в українських школах. Адже розуміємо, що без якісної освіти ми не збудуємо успішну країну. Ваші Вітрила

«Makers Innovation Award» організована betterplacelab та Future Challenges у рамках проєкту #TOLOCAR, який фінансується Урядом Німеччини та реалізується GIZ за підтримки At Stake gGmbH у тісній співпраці з українськими та міжнародними партнерами.