Війна продовжується. Багато є зруйнованого, багато ще буде зруйновано. Доведеться відбудовувати зруйноване на сході та півдні, доведеться будувати нове в центрі та на заході країни, через переміщення людей та підприємств, доведеться змінювати структуру української економіки, буде змінюватись система розселення та зайнятості населення.
При цьому варто аби ми не забували, відбудовуючи зруйноване, будуючи нове варто пам`ятати про клімат, який швидко змінюється і всі рішення готувати та реалізовувати з урахуванням цього фактору. Кліматичні зміни в давні часи призвели до кризи бронзового віку, коли занепали цивілізації Середземномор’я, кліматична криза призвела до занепаду Трипільської цивілізації. Але тепер люди мають значно більше знань та можливостей, аби пристосуватись до кліматичних змін і аби ці зміни не стали кризою громад, регіонів чи цілих держав і континентів.
Пропонуємо ознайомитися з повною статтею голови Інститут громадянського суспільства Анатолія Ткачука, у якій він аналізує наслідки для громад стрімких зміну клімату а також зазначає кроки щодо адаптації до них: http://www.csi.org.ua/wp-content/uploads/2025/05/af_-pro-klimatychnu-stijkist-lya-04-05-2025.pdf