ADNOC хоче використовувати геотермальну енергію для охолодження будівель в ОАЕ

Київ. 21 серпня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – СП ADNOC (Національна нафтова компанія Абу-Дабі) і “Національної центральної холодильної компанії” (DFM: Tabreed) завершили випробування на двох геотермальних свердловинах у рамках проєкту з декарбонізації систем охолодження будівель у Масдар-Сіті, повідомила ADNOC.

Проєкт спрямований на подальшу диверсифікацію енергетичного балансу ОАЕ і підтримку Національної енергетичної стратегії ОАЕ до 2050 року, в рамках якої передбачається збільшення потужності поновлюваних джерел енергії до 14 ГВт до 2030 року.

“Свердловини давали гарячу воду з температурою вище 90 градусів за Цельсієм і витратою близько 100 літрів на секунду. Гаряча вода, отримана завдяки теплу з колодязів, тепер буде проходити через абсорбційну систему охолодження для виробництва охолодженої води, яка потім подаватиметься в мережу централізованого охолодження Tabreed в Масдар-Сіті, що становить 10% його потреб в охолодженні”, – повідомляє компанія.

Нині на приведення будівель до потрібної температури припадає велика частина споживання електроенергії в ОАЕ. Компанії вважають, що інноваційна технологія не лише зменшить викиди вуглецю, а й знизить обсяги споживання електрики.

“Геотермальне тепло – це чисте і поновлюване джерело енергії, яке удосталь наявне в ОАЕ і здатне забезпечувати електроенергією базове навантаження. Однак досі воно залишалося невикористаним джерелом енергії”, – наводяться в повідомленні слова виконавчого директора ADNOC з низьковуглецевих рішень і міжнародного зростання Мусаббеха Аль Каабі.

“Національна центральна холодильна компанія” (DFM: Tabreed) є лідером з виробництва холодопостачальних механізмів. Компанія ввела в експлуатацію свою першу станцію централізованого холодопостачання в Свейхані, Абу-Дабі, 1998 року. До теперішнього часу Tabreed забезпечила країни Перської затоки 86 такими установками.

Масдар Сіті – місто, що будується за 17 км від Абу-Дабі, – містить кластер екологічно чистих технологій і житлову зону. Міські ініціативи стосуються низьковуглецевої енергетики, розширення зелених просторів і водозбереження, повідомляється на сайті проєкту.