Київ. 9 листопада. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Академія Парижа виділила вісім ставок для вчителів української мови для французької початкової школи “Арбалет”, повідомляє пресслужба президента.
“Для забезпечення викладання на курсах Академія Парижа виділила загалом вісім ставок для вчителів української мови. Їх заповнили педагоги, які знайшли на території Франції захист від російської агресії в Україні”, – ідеться в повідомленні.
Як повідомляють у пресслужбі, у квітні 2022 року за сприяння посольства України у Франції Академія Парижа відкрила в школі “Арбалет” курси української мови для тимчасово переміщених дітей з України.
“Навчання на курсах безоплатне і доступне для українців і для дітей інших національностей, які навчаються в паризьких школах за французькою системою освіти”, – ідеться в повідомленні.
Наразі курси в цьому закладі відвідують 56 дітей. Вивчення мови також відбувається у двох інших школах Парижа – у 12-му і 19-му районах. Загальна кількість дітей, які відвідують курси в трьох школах – 170.
Крім того, початкову освіту в цій школі здобувають 268 дітей, зокрема двоє учнів з України. Загалом станом на листопад поточного року в середніх освітніх закладах Франції навчається 17 тис. 89 українських дітей.
“Українським дітям випало занадто багато викликів через російське вторгнення. Від фізичної небезпеки до моральних випробувань через необхідність покинути дім і приживатися на новому місці, часто в новій культурі. Дуже хочеться захистити їх від усіх можливих переживань, дати відчуття впевненості, відчуття майбутнього. Дуже обнадійливо, що тут, у Франції, це розуміють і вже роблять”, – цитує пресслужба слова Олени Зеленської, сказані під час візиту до Франції.
Зазначається, що Зеленська відвідала спільно з першою леді Французької Республіки Бріджит Макрон і міністром освіти країни Габріелем Атталем початкову школу “Арбалет.
“Арбалет” – французький державний навчальний заклад, розташований у центральній частині Парижа, в історичному 5-му районі міста.
Джерело: https://president.gov.ua/news/olena-zelenska-ukrayinskim-dityam-vipalo-nadto-bagato-viprob-86893