Київ. 16 жовтня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Міжнародна фінансова корпорація розвитку США (DFC) виділила українському агрохолдингу МХП, найбільшому виробникові курятини в Україні, кредит розміром $250 млн для підтримки його зусиль щодо пом’якшення наслідків розв’язаної Росією війни.
“Підвищення продовольчої безпеки є пріоритетом для DFC… Здатність України як одного з найбільших світових експортерів пшениці, кукурудзи, ячменю та птиці постачати на ринки харчові продукти життєво важлива для здоров’я та стабільності багатьох країн”, – наводяться в повідомленні DFС на її сайті слова генерального директора Скотта Натана.
Уточнюється, що ці кошти буде використано для рефінансування наявного боргу, підтримки поточної діяльності компанії з виробництва птиці та зерна і витрат, пов’язаних із війною.
DFС додала, що кредит також допоможе компанії в модернізації об’єктів, включно зі збільшенням ємності сховища та встановленням резервного електропостачання, і розвитку експортного потенціалу, збільшивши її здатність перевозити товари вантажівками.
DFC нагадує, що за останній рік уклала в Україні нові угоди на суму $425 млн у різних секторах і всіх напрямах своєї діяльності, зокрема за допомогою інвестицій в акціонерний капітал, страхування політичних ризиків, боргового фінансування та технічної допомоги.
Зокрема, корпорація застрахувала політичні ризики для Центру реконструктивної хірургії Superhumans у Львові. У співпраці з USAID було також надано гарантію за новими кредитними портфелями малому і середньому бізнесу банку “Львів” на $20 млн і Райффайзен Банку на $40 млн, а також гарантію $50 млн для Глобальної програми торговельного фінансування IFC в Україні.
Як повідомлялося, МХП наприкінці вересня зробив пропозицію про викуп своїх єврооблігацій на $500 млн із погашенням 10 травня 2024 року за ціною 85% від номіналу. Холдинг тоді повідомив, що досяг принципової угоди з низкою міжнародних фінансових інституцій та організацій розвитку (МФІ) про укладення кредитних угод на загальну суму до $400 млн, надходження від яких можуть бути використані для викупу. Пізніше стало відомо, що однією з таких МФІ на суму $100 млн є Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР).
За підсумками пропозиції МХП викупить облігації на $150,797 млн.
У піврічному звіті агрохолдинг раніше зазначив, що станом на 30 червня 2023 року його вільні грошові кошти становили $502 млн, з яких $277 млн розміщувалися в дочірніх компаній групи за межами України. Однак МХП уточнив, що, згідно з правилами репатріації, встановленими Нацбанком України, експортну виручку має бути репатрійовано в Україну протягом шести місяців, що обмежує здатність використовувати ці кошти для погашення заборгованості.
На думку агрохолдингу, власники єврооблігацій могли скористатися поточним потенціалом ліквідності групи, посиленим механізмами МФІ, і зменшити свою вразливість до ризику України до погашення облігацій з урахуванням того, що МХП не може дати гарантій, що цю ліквідність буде збережено й облігації буде погашено вчасно.
МХП за перше півріччя 2023 року отримав чистий прибуток $67 млн порівняно зі збитком $89 млн у першому півріччі 2022-го, а його виручка зросла на 35% – до $1 млрд 555 млн.