Байден не бачить одностайності серед країн НАТО щодо вступу України до альянсу в розпал війни

Київ. 10 липня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Президент США Джо Байден наразі не бачить одностайної оцінки питання вступу України до НАТО серед країн-союзниць по військовому альянсу.

“Я не думаю, що в НАТО є одностайність щодо того, приймати чи не приймати Україну в сім’ю НАТО зараз, у розпал війни”, – сказав Байден в інтерв’ю телеканалу CNN.

Він мотивував це тим, що вступ України до НАТО до завершення конфлікту означатиме, що “ми всі на війні, що ми перебуваємо в стані війни з Росією”.

“Я думаю, що ми маємо прокласти раціональний шлях, щоб Україна могла претендувати на вступ до НАТО. Але поки що, я думаю, передчасно закликати до голосування, тому що необхідне виконання вимог, зокрема демократизації та деяких із цих питань”, – додав Байден.

Також президент США знову заявив, що незважаючи на те, що обговорення майбутнього членства України в НАТО є передчасним, США та їхні союзники по НАТО продовжать забезпечувати Україну озброєннями, які їй необхідні.

Байден пояснив, що США “сповнені рішучості відстоювати кожен дюйм території НАТО”.

Згідно зі статтею 5 установчого договору НАТО, напад на одного члена є нападом на всі 30 країн-членів.

Байден вирушив у неділю до Європи з тижневою поїздкою, де, зокрема, візьме участь у саміті НАТО у Вільнюсі 11-12 липня. За інформацією CNN, ключовими темами для обговорення на саміті стануть війна в Україні та прагнення Києва вступити до альянсу.

Водночас, як стверджує британська The Telegraph, посилаючись на представника США при НАТО, Байден розглядає можливість підтримки британських планів щодо прискорення процесу вступу України до складу блоку.

Раніше глава МЗС Великої Британії Джеймс Клеверлі заявив, що Британія підтримає пропозиції, які дадуть змогу Києву відмовитися від так званого Плану дій щодо членства в НАТО.

“Я думаю, позиція Великої Британії була б дуже, дуже прихильною, якби ми відійшли від Плану дій щодо членства, (…) українці вже продемонстрували свою прихильність до реформування Збройних сил відповідно до вимог членства в НАТО своїми діями на полі бою”, – сказав Клеверлі, виступаючи на пресконференції в Лондоні. Він додав: “Я думаю, що всі союзники по НАТО визнають це”.

Видання Politico, посилаючись на двох американських чиновників, повідомило раніше, що Байден також схвалив би скасування Плану дій щодо вступу України до НАТО і обговорював цю ідею з генсеком НАТО Єнсом Столтенбергом у Вашингтоні.