Безробіття в Японії в травні залишилося на рівні 2,6%

Токіо. 30 червня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Безробіття в Японії в травні залишилося на колишньому рівні – 2,6%, повідомило міністерство внутрішніх справ і зв’язку країни.

Це збіглося із середнім прогнозом аналітиків, яких опитало Trading Economics.

У травні 2022 року безробіття також перебувало на позначці 2,6%.

Кількість безробітних у країні минулого місяця знизилася на 30 тис. порівняно з квітнем і становила 1,77 млн осіб. Кількість зайнятих скоротилася на 80 тис. – до 67,36 млн осіб.

Інший важливий індикатор ринку праці показав, що на 100 претендентів на роботу в травні припадала 131 відкрита вакансія порівняно зі 132 місяцем раніше. Це найнижчий показник з липня 2022 року.

Тим часом обсяг промислового виробництва в Японії в травні зменшився на 1,6% відносно попереднього місяця. Консенсус-прогноз передбачав менш значне падіння – на 1%. Це перше зниження показника з січня.

Зокрема виробництво транспортних засобів впало на 8,9%, хімічної продукції – на 4,6%.

При цьому промвиробництво в травні в річному вираженні зросло на 4,7%, що стало найзначнішим підйомом з вересня 2022 року.

Кількість будинків, будівництво яких було розпочато в країні в травні, збільшилася на 3,5% у річному вираженні. Це стало несподіванкою для аналітиків, які очікували падіння на 2,2%.

Цей показник підвищився вперше з січня поточного року.