Близько 96% регуляторних інструментів в агросекторі потрібно осучаснити або скасувати – Міжвідомча робоча група з дерегуляції

Київ. 14 липня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Урядовці за підсумками ревізії інструментів регулювання для бізнесу в сільськогосподарській галузі, проаналізувавши 120 дозволів, довідок, декларацій та інших документів, запропонували майже всі позиції скасувати або оновити, залишивши без змін лише близько 4%, повідомила пресслужба Кабінету Міністрів.

“Навіть попри війну українська агропродукція залишається важливою для продовольчої безпеки у світі. Ми маємо створити умови для швидкого відновлення нашого сільського господарства та його розвитку. Зокрема, розчистити регуляторне поле від “бур’яну”, який заважає аграріям вільно працювати на землі, забирає їхній час і кошти. Зайві інструменти мають бути скасовані, решта – стати зручними та необтяжливими для бізнесу”, – процитувала пресслужба слова першої віцепрем’єрки – міністерки економіки Юлії Свириденко.

Як приклад документів, які Міжвідомча робоча група з питань дерегуляції (МРГ) рекомендувала скасувати, у повідомленні наводиться дозвіл на будівництво меліоративних систем та окремих об’єктів інженерної інфраструктури.

“Меліоративні системи зараз будують за загальними нормами та вимогами будівництва. Відновлення та побудова нових меліоративних систем на півдні країни, на думку урядовців, особливо важлива. Отже, потрібно скасувати зайві бюрократичні процеси”, – зазначили в МРГ.

Необхідно також скасувати дозвіл на встановлення електропристроїв для нагріву води в приміщеннях для тварин і птиці. У МРГ розуміють, що бойлери зараз використовують практично в кожному будинку або офісі, і дозволи на них не потрібні.

Серед інших непотрібних документів, які МРГ вважає за доцільне скасувати, – дозвіл на виготовлення клейм для таврування шкіри та хутра, узгодження місця розташування пунктів прийому риби тощо.

З початку роботи МРГ уже переглянула понад 800 інструментів.

Міжвідомчу робочу групу з питань дерегуляції, створену в січні 2023 року, очолюють перша віцепрем’єрка – міністр економіки Юлія Свириденко та міністр цифрової трансформації Михайло Федоров. До неї входять представники Мінекономіки та низки інших міністерств: цифрової трансформації, захисту довкілля та природних ресурсів, юстиції, фінансів, – а також регуляторної служби. До роботи МРГ залучено експертів Офісу ефективного регулювання, Центру економічного відновлення, Центру економічної стратегії, EasyBusiness, Програми USAID “Конкурентоспроможна економіка України”, USAID/UKAid проєкту “Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/TAPAS”.

Джерело: https://www.kmu.gov.ua/news/reforma-derehuliatsii-tryvaie-uriadovtsi-perehlianuly-vsi-rehuliatorni-instrumenty-v-haluzi-silskoho-hospodarstva-bez-zmin-zalyshyly-tilky-4?fbclid=IwAR3sYEqiSXU7zq9qkT6VhhuUFII0owhAG2VAVt2E4E_Ve4K_0wt4j5whiKY