Бразилія підтримує вступ Аргентини до БРІКС – президент

Мадрид. 22 серпня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Президент Бразилії Луїз Інасіу Лула да Сілва у вівторок під час щотижневої “Розмови з президентом”, яка транслюється на YouTube, підтримав ідею розширення БРІКС і, зокрема, приєднання Аргентини до союзу.

“Я виступаю за те, щоб наші брати з Аргентини приєдналися до БРІКС”, – сказав Лула да Сілва, наголосивши, що це дасть змогу аргентинцям, зокрема, подолати серйозну економічну кризу.

Президент Бразилії запевнив, що розширення союзу стане однією з основних тем, які обговорюватимуть на саміті БРІКС, що розпочався у вівторок.

Видання Financial Times (FT) раніше писало про те, що Китай виступає за розширення БРІКС для зміцнення впливу об’єднання на світову економіку та політику. За оцінками авторів публікації FT, Саудівська Аравія та Індонезія також претендують на те, щоб стати членами об’єднання.

Видання повідомляло, що напередодні саміту виникли питання щодо того, чи повинен БРІКС бути неприєднаним клубом, який обстоює економічні інтереси країн, що розвиваються, або ж політичною силою, яка відкрито кидає виклик Заходу.

Міністр закордонних справ Південної Африки Наледі Пандор раніше заявила, що було “вкрай неправильно” розглядати потенційне розширення БРІКС як антизахідний крок.