Brent дешевшає, ціна WTI коливається між зростанням і зниженням

Нью-Йорк. 3 жовтня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Нафта Brent дешевшає на торгах у вівторок, ціна WTI коливається між зростанням і зниженням.

Вартість грудневих ф’ючерсів на нафту Brent на лондонській біржі ICE Futures за даними на 17:55 кч становила $90,41 за барель, що на $0,3 (0,33%) нижче, ніж на закриття попередньої сесії.

Ціна ф’ючерсів на нафту WTI на листопад під час торгів на Нью-Йоркській товарній біржі (NYMEX) піднялася до цього часу на $0,02 (0,02%), до $88,84 за барель.

Нещодавнє ралі на нафтовому ринку, зумовлене побоюваннями браку пропозиції через добровільне обмеження видобутку Саудівською Аравією, призвело до підйому вартості WTI вище за $95 за барель уперше із серпня 2022 року. Експерти з огляду на це попереджали про можливу корекцію на ринку, зазначає Market Watch.

У понеділок Brent подешевшала на 1,6%, WTI – на 2,2%.

“Спад на ринку не має нічого спільного з фундаментальними показниками, а пов’язаний лише зі зростанням прибутковостей US Treasuries і зміцненням долара США, – каже Воррен Паттерсон, який відповідає за стратегію на сировинних ринках в ING Groep NV. – Я, як і раніше, бачу потенціал для подальшого підвищення цін. Із погляду фундаментальних факторів, такий прогноз виглядає конструктивним”.

Прибутковості американських держоблігацій продовжують зростати у вівторок на тлі зростання очікувань, що Федеральна резервна система (ФРС) підніме ставку ще раз цього року й триматиме її на високому рівні протягом тривалого часу. Процентна ставка 30-річних US Treasuries збільшилася до максимуму з 2007 року, 10-річних паперів – оновила 16-річний максимум.

Підвищення ставок означає зростання витрат бізнесу на зберігання і транспортування нафти, а також знижує привабливість інвестицій у нафтовий ринок, які не приносять процентного доходу.

Увага інвесторів спрямована на засідання міністерського моніторингового комітету ОПЕК+ (JMMC), яке відбудеться в середу.