Британська баронеса Гелена Кеннеді стане співголовою міжнародної експертної групи Bring Kids Back UA

Київ. 28 вересня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Керівник Офісу президента Андрій Єрмак запросив відомого юриста з прав людини, громадянських свобод і захисту дітей, директорку Інституту прав людини Міжнародної асоціації правників баронесу Гелену Кеннеді стати співголовою міжнародної експертної групи високого рівня Bring Kids Back UA.

“На моє глибоке переконання, ваша робота в цій групі з огляду на ваш талант і досвід буде дуже великим кроком і надбанням для України. Ми зможемо об’єднати в цій роботі чи не весь світ”, – сказав Єрмак в онлайн-розмові, повідомляє пресслужба Офісу президента.

Він також окреслив своє бачення ролі експертної групи та розповів про очікувані результати її роботи.

“Передусім експерти мають розробити рекомендації щодо ефективного механізму повернення депортованих дітей в Україну. Ми також очікуємо рекомендацій, які можуть стати новою міжнародно-правовою основою захисту та запобігання порушенням прав дітей у збройних конфліктах, яка буде створена на прикладі досвіду України”, – зазначив Єрмак.

Він наголосив, що питання повернення всіх примусово депортованих дітей є надзвичайно важливим, це один із пунктів Формули миру президента України Володимира Зеленського, яку зараз обговорюють на найвищому рівні, зокрема з послами іноземних держав.

Окремо Єрмак зазначив, що отримав запевнення від великої кількості країн у тому, що вони готові долучитися до питання захисту дітей.

Баронеса Гелена Кеннеді зі свого боку погодилася з актуальністю створення механізму возз’єднання дітей з рідними в Україні відповідно до міжнародних стандартів прав людини. Вона наголосила на важливості спільних зусиль у цьому питанні, залучення міжнародних організацій та експертів, створення синергії з наявними механізмами ООН із захисту дітей під час конфлікту. Баронеса висловила переконання, що за міжнародні злочини – незаконну депортацію та примусове переміщення дітей – має бути відповідальність.

“Діти, яких ви повернули, повинні мати можливість надати вам докази того, що сталося під час їхньої примусової депортації. Я розумію, що багато хто все ще перебуває в Росії. У нас багато роботи попереду”, – сказала вона.

Кеннеді є однією з найвидатніших британських юристок. Протягом своєї кар’єри вона відстоювала громадянські свободи та захищала права людини. Кеннеді вела багато відомих справ про тероризм, службові таємниці та вбивства і є засновницею Інституту прав людини Бонаверо в Оксфордському університеті. У 1997 році вона потрапила до Палати лордів, де представляє Лейбористську партію. Вона також опублікувала низку книжок, зокрема про те, як система правосуддя не здатна захистити жінок, й очолює правозахисну організацію Justice, британську секцію Міжнародної комісії юристів.

2021 року ВВС назвала баронесу однією зі 100 жінок, які змінюють світ. Гелена Кеннеді відзначена понад 30 почесними докторськими ступенями.