Британський регулятор убачає загрозу конкуренції в угоді Adobe із купівлі Figma

Лондон. 28 листопада. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Угода з купівлі американським виробником програмного забезпечення для оброблення зображень Adobe Inc. власника сервісу проєктування інтерфейсів Figma, імовірно, зашкодить конкуренції у сфері цифрового дизайну, заявило у вівторок британське Управління із захисту конкуренції та ринків (Competition and Markets Authority, CMA).

Попередні оцінки CMA засвідчили, що угода обмежить інновації та створення нових конкурентних продуктів, ідеться в повідомленні регулятора. Крім того, в результаті угоди зникне загроза конкуренції з боку Figma, яка підштовхувала Adobe до розвитку продуктів у сфері редагування зображень і створення ілюстрацій.

“Adobe і Figma – два провідні світові виробники ПЗ для створення дизайну додатків і сайтів, і наш аналіз показує, що вони є найближчими конкурентами. У зв’язку з цим запропонована угода може вплинути на сферу цифрового дизайну Британії, скоротивши призначений для користувача вибір, обмеживши інновації та розробку нових конкурентних продуктів”, – заявила Марго Дейлі, голова незалежної групи, що проводила дослідження.

За даними CMA, 80% професійних продуктових дизайнерів у Британії використовують застосунок Figma.

На ринок цифрового дизайну, обсяг якого становить близько 60 млрд фунтів стерлінгів, припадає близько 2,7% ВВП Великої Британії.

“Ми розчаровані висновками, які зробило CMA, і не згодні з точкою зору регулятора на цю угоду”, – заявив представник Adobe, слова якого наводить Market Watch.

Британський регулятор має намір розглянути додаткову інформацію, перш ніж ухвалювати остаточне рішення.

Adobe оголосила про купівлю Figma за $20 млрд у вересні 2022 року.

Figma, заснована 2011 року, є приватною компанією. Її сервіс дає змогу користувачам розробляти і створювати дизайн онлайн-інтерфейсів для сайтів, а також додатків для мобільних пристроїв.

Акції Adobe втрачають у ціні 0,7% на попередніх торгах у вівторок. З початку поточного року їхня вартість зросла на 84%.