Київ. 1 листопада. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Частка непрацюючих кредитів (NPL) у банківському секторі становила на вересень поточного року 37,9%, скоротившись за три квартали на 0,2 процентних пункти (п.п.), повідомив Національний банк України (НБУ).
Згідно з його даними, в абсолютному вираженні обсяг непрацюючих кредитів за січень-вересень цього року скоротився на 9,6 млрд грн – до 422,5 млрд грн, проте кількість банків за цей час зменшилася з 67 до 63.
Зокрема у вересні обсяг NPL у банківському секторі скоротився на 4 млрд грн, а частка – на 0,6 п.п. завдяки списанню непрацюючих роздрібних кредитів і кращій якості нових кредитів, які переважно надають у межах державних програм, інформує регулятор. Він нагадав, що у вересні з ринку було виведено один банк.
Нацбанк також нагадав результати жовтневого опитування банків щодо кредитування, в якому респонденти відзначили зростання попиту на гривневі кредити бізнесу та населення, і більшість повідомила про очікування подальшого зростання кредитних портфелів в обох сегментах у наступні 12 місяців.
Зазначається, що обсяги відрахувань банків до резервів під кредити від початку повномасштабного вторгнення РФ становили 107 млрд грн, що становить майже 13% кредитного портфеля, який банки мали наприкінці лютого 2022 року.
“Водночас триває оцінка стійкості банків та банківської системи, за попередніми результатами якої банки загалом адекватно оцінюють кредитні ризики, однак окремим банкам, імовірно, доведеться відобразити додаткові втрати від кредитного ризику”, – наголосив центробанк.
Згідно з даними НБУ, за підсумками вересня обсяг кредитного портфеля резидентів становив 975 млрд грн, із них корпоративний сектор – 740,4 млрд грн, а фізичні особи – 214,9 млрд грн, водночас середньозважена ставка становила 16,3% і 34,6% відповідно.
Нацбанк нагадав, що до повномасштабного вторгнення Росії в Україну частка NPL в українських банках скорочувалася з 2018 року (з 55% до 27% станом на 1 березня 2022 року), а обсяг кредитів у банках зростав.
Джерело: https://bank.gov.ua/ua/news/all/obsyag-nepratsyuyuchih-kreditiv-u-bankah-za-9-misyatsiv-2023-roku-skorotivsya-na-96-mlrd-grn