Чехія реально допомагає наближати перемогу – Зеленський

Київ. 7 липня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Президент України Володимир Зеленський вдячний Чехії за те, що “зброєю для України, санкціями проти Росії, підтримкою нашого членства в Європейському Союзі, підтримкою нашого членства в Альянсі” вона реально допомагає наближати перемогу.

Він заявив про це в четвер на пресконференції в Празі після переговорів із президентом Чехії Петром Павелом.

За словами Зеленського, “обговорили можливе реагування на створення Росією терористичної загрози, зокрема, ситуацію на Запорізькій АЕС”, а також “поширення російської пропаганди, яка, на жаль, і досі має вплив у Європі, і в Чехії, і в інших країнах Європи”.

На думку Зеленського, “Чехія може допомогти залучити держави “Глобального Півдня” до наших спільних мирних зусиль, зокрема, реалізації Формули миру”. “Ми розпочали цю роботу, я вважаю, що вона успішна, але нам потрібна допомога в цьому напряму”, – зазначив він.

Говорячи про НАТО, Зеленський зауважив, що “ми чудово розуміємо одне одного. І буде правильно, якщо таке розуміння буде наповнене конкретним змістом. Не порожніми словами, а конкретним змістом у Вільнюсі”.

Він окремо подякував “за кожен український прапор на ваших вулицях, у будинках, у руках людей, це дуже зворушливо. Це реальність, це не театр, дякуємо за таку реальність і за таке ставлення до України”.