Ціна газу в Європі відновилася майже до $400/тис. куб. м, заявка "Газпрому" по Україні – 41,7 млн куб. м

Київ. 28 червня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Спотова ціна газу в Європі подолала традиційний щотижневий спад на тлі настання вихідних і знову перебуває в районі $400 за тисячу кубометрів.

УКРАЇНСЬКИЙ ТРАНЗИТ

Оператор ГТС України повідомив, що прийняв від “Газпрому” заявку на середу обсягом 41,7 млн куб. м. У вівторок показник був такий самий. Потужності заявлені лише по одній із двох точок входу в ГТС країни – газовимірювальній станції “Суджа”. Коридором через ГВС “Сохранівка” заявку не прийнято.

ЄВРОПЕЙСЬКИЙ РИНОК

Вироблення вітрогенерації в Європі в понеділок підскочило вдвічі порівняно з рівнем попередніх півтора тижнів. За понеділок вітряки забезпечили 15,5% потреб регіону в електроенергії, повідомляє асоціація WindEurope. У вівторок генерація трохи знизилася – до 13,7%. З початку червня показник у середньому складається на рівні 10%. За червень 2022 року вітряки забезпечили 11% споживання енергії в регіоні.

Спотова ціна газу в Європі за вівторок зросла на 7%. Контракт із постачанням “на день наперед” на хабі TTF у Нідерландах закрився на рівні $396 за тисячу кубометрів.

Помітний розрив цін на СПГ в Азії порівняно з Європою. Серпневий ф’ючерс на індекс JKM Platts (Japan Korea Marker, відображає спотову ринкову вартість вантажів, які постачають до Японії, Південної Кореї, Китаю і Тайваню) торгується на рівні $431; ф’ючерс на СПГ, який постачають до Північно-Західної Європи, (LNG North West Europe Marker) – $381.

ЗАПАСИ В ЄВРОПІ

Європа продовжує закачувати газ до сховищ. Поточний рівень запасів становить 76,42% – це на 16 відсоткових пунктів вище за середній показник на ті самі дати за останні п’ять років, повідомляє Gas Infrastructure Europe.

За газову добу 26 червня резерви вдалося збільшити на 0,25 відсоткового пункту. Темпи закачування, як і раніше, помітно поступаються звичайним рівням за останні п’ять років. Проте за збереження цієї інтенсивності протягом усього літа до кінця вересня можна буде забезпечити цільовий рівень у 90% наповненості сховищ.

Європейські термінали з приймання СПГ у травні працювали із середньою продуктивністю 64%, з початку червня завантаження було аналогічним.

ЗАПАСИ У США

Стан запасів у ПСГ США набуває дедалі більшого значення, оскільки країна активно нарощує експорт. Найбільший американський завод СПГ Freeport LNG відновив роботу всіх трьох ліній скраплення. Це скорочує надлишок газу на місцевому ринку і підвищує пропозицію у світі.

США продовжують сезон закачування. За черговий звітний тиждень резерви газу зросли на 2,7 млрд куб. м – дещо більше, ніж стандартний обсяг для цієї пори року.

Поточний рівень запасів становить 57%, що на 15 процентних пунктів перевершує середній за останні п’ять років, повідомляє Управління енергетичної інформації (EIA) Міненерго США.