Ціни на нафту прискорили падіння, Brent близько $75,5 за барель

Київ. 22 червня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Ціни на нафту активно знижуються вдень у четвер на тлі побоювань щодо динаміки глобального попиту.

Вартість серпневих ф’ючерсів на сорт Brent на лондонській біржі ICE Futures на 14:25 кч становить $75,52 за барель, що на $1,6 (2,07%) нижче за ціну на закриття попередньої сесії.

Ціна ф’ючерсів на WTI на серпень на електронних торгах Нью-Йоркської товарної біржі (NYMEX) знизилася на цей час на $1,56 (2,15%), до $70,97 за барель.

Учасники ринку зберігають обережність в умовах посилення грошово-кредитної політики (ГКП) західних центральних банків, що негативно впливає на майбутню економічну активність, зазначає Investing.com.

Банк Англії в четвер підвищив базову процентну ставку відразу на 50 базисних пунктів – до 5% річних. Більшість аналітиків та економістів прогнозували підвищення на 25 б.п.

Швейцарський національний банк (SNB, Центробанк) і норвезький ЦБ (Norges Bank) підвищили ставки на 25 б.п., до 1,75%, і 50 б.п., до 3,75%, відповідно, і дали зрозуміти, що можуть продовжити посилення ДКП.

Увагу трейдерів також спрямовано на дані міністерства енергетики США про запаси енергоносіїв у країні, які буде оприлюднено о 18:00 кч.

Звіт Американського інституту нафти (API), опублікований у ніч із середи на четвер, показав зниження запасів нафти в Штатах за тиждень, що завершився 16 червня, на 1,246 млн барелів.