Ціни на нафту знижуються, Brent близько $74,3 за барель

Київ. 22 червня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Ціни на нафту прискорили падіння ввечері в четвер після нових заяв глави Федеральної резервної системи (ФРС), незважаючи на офіційне підтвердження зниження запасів у США.

Вартість серпневих ф’ючерсів на сорт Brent на лондонській біржі ICE Futures на 18:23 кч становить $74,32 за барель, що на $2,8 (3,63%) нижче за ціну на закриття попередньої сесії.

Ціна ф’ючерсів на WTI на серпень на торгах Нью-Йоркської товарної біржі (NYMEX) знизилася на цей час на $2,83 (3,9%), до $69,7 за барель.

Комерційні запаси нафти в Штатах минулого тижня зменшилися на 3,83 млн барелів – до 463,29 млн барелів, повідомило в четвер міністерство енергетики. Товарні резерви бензину зросли на 479 тис. барелів і сягнули 221,4 млн барелів. Комерційні запаси дистилятів збільшилися на 434 тис. барелів, до 114,29 млн барелів.

Звіт Американського інституту нафти (API), опублікований у ніч із середи на четвер, зафіксував зниження запасів нафти на 1,246 млн барелів.

Експерти очікували зростання нафтових резервів на 450 тис. барелів, бензину – на 800 тис. барелів і дистилятів – на 1 млн барелів.

Глава ФРС Джером Павелл під час виступу в банківському комітеті Сенату в четвер заявив, що повернення інфляції до цільового рівня ЦБ у 2% потребуватиме багато часу. Глава регулятора вважає обґрунтованим підвищення процентної ставки ще двічі у 2023 році.

“Ми прагнемо взяти під контроль інфляцію, і переважна більшість членів ФРС вважає, що ми близькі до цього, але необхідно ще трохи підвищити ставку”, – сказав Павелл.

Крім того, ринок продовжує оцінювати посилення грошово-кредитної політики центральними банками Великої Британії, Швейцарії, Норвегії та Туреччини.