Ціни на нафту прискорили зростання, Brent близько $85,7 за барель

Київ. 21 серпня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Ціни на нафту продовжують зростати вдень у понеділок на тлі ослаблення американської валюти.

Вартість жовтневих ф’ючерсів на сорт Brent на лондонській біржі ICE Futures на 14:51 кв. м у понеділок становить $85,73 за барель, що на $0,93 (1,1%) вище за ціну на закриття попередньої сесії.

Ціна ф’ючерсів на нафту WTI на вересень на електронних торгах Нью-Йоркської товарної біржі (NYMEX) збільшилася до цього часу на $0,98 (1,21%), до $81,64 за барель.

Обидві марки дорожчають третю сесію поспіль. Підтримку котируванням надають обмеження пропозиції і перехід долара США на негативну територію.

З червня на вартість нафти позитивно впливають рішення про скорочення видобутку в Саудівській Аравії та Росії, а запаси цього ресурсу в США минулого тижня впали до мінімуму з січня, вказує Trading Economics.

Тим часом індекс DXY, що відображає вартість американської валюти відносно шести інших основних світових валют, знижується на 0,2% під час торгів у понеділок, що підвищує привабливість сировинних товарів, які торгуються в ній.

Своєю чергою, Мартейн Ратс із Morgan Stanley в інтерв’ю телеканалу CNBC заявив, що 2024 року динаміка світового попиту на нафту може значно погіршитися. За його словами, “поточний рік – це, можливо, останній рік посткоронавірусного відновлення попиту”.