ДБР передало на потреби ЗСУ 10 тонн контрабандних російських автозапчастин на понад 3 млн грн

Київ. 12 липня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Державне бюро розслідувань (ДБР) заблокувало ввезення в Україну і передало на потреби Сил оборони 10 тонн контрабандних російських автозапчастин на суму понад 3 млн грн, інформують у бюро.

“Працівники Державного бюро розслідувань спільно із Київською митницею запобігли ввезенню на територію України понад 10 тонн автозапчастин російського виробництва концерну “ГАЗ”. За попередніми даними, вартість запчастин складає понад 3 млн грн”, – ідеться в повідомленні ДБР у телеграм-каналі в середу.

За інформацією ДБР, для обходу санкцій організатори розробили схему, за якою товар спочатку оформлювали на білоруські фірми-прокладки, а надалі спрямовували на адресу європейських компаній, які вже експортували продукцію в Україну.

У повідомленні наголошується, що правоохоронці викрили оборудку під час спроби оформлення товару на Київській митниці.

“Під час перевірки супровідних документів було встановлено, що запчастини постачаються за контрактом з оплатою в рублях. Кінцевим отримувачем коштів є комерційна структура, банківський рахунок якої відкрито в країні-агресорі”, – уточнюють у ДБР.

Виявлені автозапчастини було вилучено та за ініціативою ДБР передано до Державної прикордонної служби України.

Товар російського виробника вилучено в межах кримінального провадження за фактом пособництва країні-агресору (ч. 2 ст. 110-2 КК).

Джерело: https://t.me/DBRgovua/3618