ДБР проводить слідчі дії у військкоматах і ВЛК низки областей для виявлення корупції

Київ. 22 серпня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Державне бюро розслідувань (ДБР) проводить слідчі дії у військкоматах і військово-лікарських комісіях низки областей України для виявлення фактів корупції, відкрито кримінальні провадження, інформують у ДБР.

“На виконання рішення РНБО Державне бюро розслідувань спільно з іншими правоохоронними органами проводить низку процесуальних дій у територіальних центрах комплектування та військово-лікарських комісіях у багатьох регіонах країни”, – ідеться в повідомленні бюро в телеграм-каналі у вівторок.

У ДБР повідомляють, що у вівторок відбуваються обшуки у військово-лікарських комісіях Вінницької, Черкаської та Київської областей.

“Слідчі дії проходять у межах розслідування кримінального провадження за фактами незаконного збагачення військовослужбовців, які займають керівні посади в обласних і районних центрах комплектування та соціальної підтримки”, – зазначається в повідомленні.

За інформацією ДБР, загалом встановлено 388 осіб, щодо яких є сумніви в законності отримання ними постанов ВЛК про непридатність до військової служби.

“Вилучається медична документація, яка може підтвердити факти ухвалення протиправних рішень про непридатність до військової служби, особові справи тощо”, – уточнюється в повідомленні.

Кримінальні провадження порушено за низкою статей.

У бюро інформують, що наприкінці минулого тижня в Одеській і Миколаївській областях, а також у Херсонському та Бериславському районних ТЦК і СП співробітники ДБР уже провели 15 обшуків.

“Під час попередніх перевірок уже виявлено непоодинокі факти зловживань воєнкомів та безпідставного зняття з військового обліку офіцерів запасу на підставі фіктивних довідок ВЛК. Наразі за результатами перевірок трьом посадовим особам військкоматів повідомлено про підозри”, – наголошується в повідомленні.

Джерело: https://t.me/DBRgovua/3762