Держдума створила комісію щодо порушень "прав неповнолітніх на Донбасі", намагаючись у такий спосіб відвернути увагу від власних злочинів – британська розвідка

Київ. 22 червня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Російська Федерація, порушуючи тему прав дітей у законодавчому полі, намагається відволікти увагу від своїх реальних правопорушень у цій сфері та перетворює законодавство на зброю, вважають у британській розвідці.

“20 червня 2023 року російська дума проголосувала за створення парламентського комітету з розслідування ймовірних “злочинів”, скоєних українським урядом щодо неповнолітніх на Донбасі з 2014 року”, – йдеться у зведенні, оприлюдненому у твіттері Міністерства оборони Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії.

Це рішення думи експерти розцінюють як реакцію “на міжнародний осуд депортації Росією дітей з окупованої України після її повномасштабного вторгнення. Цей крок, найімовірніше, є формою “юридичної війни” і сприяє проведенню інформаційних операцій Росії, яка використовує законодавство, намагаючись замилити картину власних кричущих дій”, – ідеться в повідомленні розвідки.

Як зазначається, меседж про права дітей, імовірно, є важливою темою для Кремля, оскільки передбачувані депортації дітей лягли в основу ордера Міжнародного кримінального суду на арешт президента Путіна, виданого в березні 2023 року.

Як повідомлялося, у березні Міжнародний кримінальний суд у Гаазі видав ордер на арешт президента Росії Володимира Путіна, вважаючи його винним у незаконній депортації тисяч дітей з України.

Джерело: https://twitter.com/DefenceHQ/status/1671757471143149571