Держрибагентство відкрило доступ до програм дослідного вилову водних біоресурсів

Київ. 7 липня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Державне агентство меліорації та рибного господарства зобов’язало наукові установи оприлюднювати свої програми на проведення дослідного вилову водних біоресурсів для отримання права на його здійснення, повідомила пресслужба відомства.

“Забезпечення відкритого доступу громадян до інформації є невід’ємною складовою реформування рибного господарства України”, – пояснило Держрибагентство.

На сайті відомства вже є у відкритому доступі науково-дослідні роботи з оцінки стану водних біоресурсів водосховищ каскаду Дніпра, нижнього Дністра та Дністровського лиману, басейну нижнього Дунаю, Дніпровсько-Бузької гирлової системи та інші.

Така прозорість є одним із ключових маркерів реформи рибної галузі, запровадженої законом №2989-IX “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення державного регулювання в галузі рибного господарства, збереження та раціонального використання водних біоресурсів та сфері аквакультури” від 21 березня 2023 року, нагадали в Держрибагентстві.

Джерело: https://darg.gov.ua/_programi_naukovo_doslidnih_0_0_0_12730_1.html