Київ. 27 жовтня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації (Держспецзв’язку) у співпраці з найбільшими бізнес-асоціаціями заснувала координаційний штаб для підвищення стійкості критичної інфраструктури.
Як повідомила пресслужба відомства, до складу штабу ввійшли представники Держспецзв’язку, представники Американської торговельної палати (AmCham), Європейської Бізнес Асоціації (ЄБА) та Спілки українських підприємців.
“У форматі координаційного штабу ми зможемо отримувати зворотний зв’язок безпосередньо від компаній і допомагати бізнесу посилювати свій захист, залучаючи до роботи інші секторальні та функціональні органи. Ми хочемо чути їхні пропозиції, нам важливий також їхній досвід покращення систем захисту”, – цитує пресслужба главу Держспецзв’язку Юрія Щиголя.
Штаб зможе залучати до зустрічей представників секторальних і функціональних органів, щоб інформувати бізнес про ключові новації у сфері захисту критичної інфраструктури, наявні інструменти, які дадуть можливість підприємцям посилити під час війни і власну стійкість, і критичної інфраструктури, від якої вони залежать в умовах повномасштабної війни, зазначається в повідомленні.
Держспецзв’язку в четвер провело зустріч із представниками найбільших бізнес-асоціацій. На ній обговорювалися функції координаційного штабу, дії держави щодо забезпечення ефективного захисту критичної інфраструктури під час опалювального сезону. Порушувалися питання посилення систем ППО, готовності до відбиття кібератак, законодавчого та нормативно-правового врегулювання, уточнюється в повідомленні.
На зустрічі заступник голови Держспецзв’язку Олександр Потій закликав бізнес подавати заявки до секторальних органів на внесення до Реєстру об’єктів критичної інфраструктури. Держава допомагає захистити такі об’єкти: надає консультації під час розроблення планів захисту, забезпечує охорону або допомагає її організувати, уточнило відомство.
Водночас наголошується, що об’єкти критичної інфраструктури в пріоритетному порядку забезпечуватимуться електроенергією, а фахівці, які працюють на них, можуть бути заброньовані згідно з постановою Кабінету Міністрів №76.
“Бізнес залишається стійким під час повномасштабної війни, і для нього надзвичайно важливо підтримувати активний діалог з органами державної влади. Нам слід об’єднувати зусилля і підтримувати одне одного. Бізнес вірить в Україну, в її перемогу та продовжує працювати в Україні”, – наводяться в повідомленні Держспецзв’язку слова президента AmCham Андрія Гундера.
За його словами, 84% компаній-членів AmCham функціонують, продовжують розвиватися в Україні, а за рік війни кількість нових членів організації зросла на 100 компаній.
У Держспецзв’язку нагадали, що на період дії воєнного стану та протягом 12 місяців після його припинення або скасування уповноваженим органом у сфері захисту критичної інфраструктури визначено Держспецзв’язку. Також відомство є держателем і адміністратором Реєстру об’єктів критичної інфраструктури.
Джерело: https://cip.gov.ua/ua/news/posilennya-stiikosti-kritichnoyi-infrastrukturi-derzhspeczv-yazku-stvoryuye-koordinaciinii-shtab-za-uchasti-providnikh-biznes-asociacii-ukrayini?fbclid=IwAR2-vmMx7CGUyiRFdphs4Ns0sbOxMusubQPmF4_kK-3cxpv7wJLd5duivoc