Держспоживслужба нагадала про посилення в Україні з 11 липня антитютюнового законодавства

Київ. 10 липня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Державний комітет з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів нагадує, що 11 липня 2023 року в Україні набуває чинності закон №1978 “Про внесення змін до деяких законів України щодо охорони здоров’я населення від шкідливого впливу тютюну”, яким посилюють заходи щодо використання тютюнових виробів в Україні.

Згідно з нормами закону, в Україні буде заборонено рекламу та стимулювання продажу тютюнових виробів, електронних сигарет та рідин до них. Запроваджується заборона на куріння з використанням пристроїв для нагріву в усіх громадських місцях та приміщеннях за аналогією з курінням звичайних сигарет.

Запроваджуються штрафи за реалізацію тютюнових виробів особам, які не досягли 18 років, у розмірі 1020 грн, а в разі повторного порушення положення – 10 200 грн.

Заборона на продаж ароматизованих цигарок поширюється на вітаміни та псевдокорисні добавки; кофеїн, таурин та енергетичні добавки; добавки, що роблять викиди кольоровими та полегшують засвоєння нікотину.

Крім того, законом передбачено обмеження продажу рідин до електронних сигарет із нікотином або без, якщо вони мають вищезгадані добавки, а також з об’ємом заправних контейнерів понад 10 мл, об’ємом одноразових е-сигарет або картриджів понад 2 мл, з ємностями нікотину понад 20 мг в 1 мл.

Забороненими стануть цигарки і тютюн для самокруток, які мають характерний смак і запах диму, з нікотином або смаковими й ароматичними добавками.

Порушення закону передбачає штрафи в розмірі 20 тис. грн, а в разі повторного порушення – 50 тис. грн.

У Держспоживслужбі нагадали, що з квітня 2023 року в Україні відновлено контроль за додержанням антитютюнового законодавства. Підставами для проведення позапланових заходів державного нагляду (контролю) у сфері антитютюнового законодавства є самостійне звернення суб’єкта господарювання, розпорядження прем’єр-міністра України та звернення фізичної особи.

Джерело: https://dpss.gov.ua/news/z-11-lypnia-zaboroniaietsia-reklama-tiutiunovykh-vyrobiv-ta-elektronnykh-prystroiv