ДІЯРУ обмежила ліцензійні умови експлуатації енергоблоків №3-6 ЗАЕС станом "холодний зупин"

Київ. 29 червня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Державна інспекція ядерного регулювання України (Держатомрегулювання, ДІЯРУ) обмежила ліцензійні умови експлуатації енергоблоків №3-6 Запорізької АЕС станом “холодний зупин”, вважаючи це оптимальним рішенням в умовах тимчасової окупації військами РФ і втрати водних ресурсів Каховського водосховища після підриву греблі.

Як повідомляється на сайті ДІЯРУ, відповідне рішення закріплено наказом Держатомрегулювання №338 від 28 червня 2023 року.

“Визначені стани експлуатації енергоблоків №3-6 Запорізької АЕС, відповідно до наданих документів ДП “НАЕК “Енергоатом” та експертних висновків Держатомрегулювання, є оптимальними в умовах окупації Запорізької АЕС російськими військами та втрати водних ресурсів Каховського водосховища – основного джерела водопостачання для систем охолодження ЗАЕС”, – йдеться в повідомленні на сайті ДІЯРУ 28 червня.

Крім того, енергоблок №3 ЗАЕС може також експлуатуватися в стані “зупин для ремонту”, зазначила інспекція.

Раніше Держатомрегулювання наказом №501 від 18 серпня 2022 року внесло також відповідні зміни до ліцензій на експлуатацію енергоблоків №1-2 ЗАЕС, згідно з якими експлуатація енергоблоку №1 здійснюється у станах “перевантаження палива”-“холодний зупин”, а енергоблоку №2 – у стані “холодний зупин”.

Як повідомлялося, ДП “НАЕК “Енергоатом” раніше подала пропозиції до ДІЯРУ щодо внесення відповідних змін до ліцензій на експлуатацію енергоблоків №3-6 ЗАЕС.

“Ми пропонуємо обмежити експлуатацію енергоблоків умовами “холодний зупин” і “зупин для ремонту”. Ми зараз не можемо забезпечити експлуатацію енергоблоку №5 з дотриманням усіх вимог з ядерної та радіаційної безпеки, тому що він продовжує перебувати в стані “гарячий зупин” в умовах, коли рашисти не виконують наші розпорядження з переведення його в безпечний холодний стан”, – заявив очільник “Енергоатому” Петро Котін.

Водночас, за його словами, про повне призупинення дії ліцензії поки що не йдеться.

Джерело: https://snriu.gov.ua/news/derzhatomrehuliuvanniam-vneseno-zminy-do-litsenzii-na-ekspluatatsiiu-enerhoblokiv-3-6-zaporizkoi-aes