Доходи загальних фондів місцевих бюджетів у I пів.-2023 зросли на 24,2% – Мінфін

Київ. 10 липня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Загальні фонди місцевих бюджетів у першому півріччі 2023 року одержали 218,3 млрд грн доходів, що на 24,2%, або на 42,5 млрд грн більше порівняно з аналогічним періодом 2022 року, повідомило Міністерство фінансів України на сайті в понеділок.

“Незважаючи на війну Росії проти України, завдяки швидкій адаптації органів державної влади та органів місцевого самоврядування вдалося забезпечити виконання та збільшення доходів загального фонду місцевих бюджетів на 24,2% порівняно з першим півріччям 2022 року”, – йдеться в релізі відомства.

На думку Мінфіну, за рахунок цих ресурсів органи місцевого самоврядування й надалі мають можливість забезпечувати фінансування першочергових потреб на місцевому рівні.

Згідно з опублікованими даними, найбільшу частку в доходах загального фонду місцевих бюджетів (без урахування міжбюджетних трансфертів) у січні-червні-2023 становив податок на доходи фізичних осіб (ПДФО) – 145,4 млрд грн.

Слідом із великим відставанням ідуть єдиний податок – 27,1 млрд грн, плата за землю – 16,7 млрд грн, акцизний податок – 10 млрд грн, податок на прибуток підприємств приватного сектору економіки – 7 млрд грн.

У Мінфіні уточнили, що найбільший приріст доходів загального фонду місцевих бюджетів зафіксовано в Чернігівській (+45,9%), Житомирській (+45,7%), Київській (+45,3%), Закарпатській (+39,2%) та Чернівецькій областях (+36,8%).

Відомство вважає, що збільшення доходів у цих областях пов’язане, зокрема, з великою кількістю внутрішньо переміщених осіб і бізнесу з територій, де тривають або точилися бойові дії.

Відповідно, найгірша динаміка зафіксована в тих областях, де відбуваються активні бойові дії або які були тимчасово окуповані, – у Луганській та Херсонській області: від -35% до – 75%.

Зниження доходів на 5-10% також відбулося в Запорізькій і Донецькій областях, тоді як у Харківській і Полтавській вони залишилися на рівні минулого року.

Як повідомлялося, доходи загального фонду держбюджету за шість місяців цього року становили 869,4 млрд грн, а з урахуванням спецфонду – 1302,2 млрд грн, з яких 269,4 млрд грн становила грантова міжнародна допомога.