Долар дешевшає в парі з фунтом після підвищення ставки Банком Англії на 50 б.п.

Київ. 22 червня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Долар США стабільний до євро на торгах у четвер, дешевшає до фунта стерлінгів і зміцнюється в парі з єною.

Розрахований ICE індекс, який показує динаміку долара щодо шести валют (євро, швейцарський франк, єна, канадський долар, фунт стерлінгів і шведська крона), втрачає 0,01%, ширший WSJ Dollar Index – додає 0,03%.

Пара євро/долар за даними на 15:00 кч у четвер торгується на рівні $1,0989 порівняно з $1,0990 на закриття попередньої сесії.

Курс фунта підвищився до $1,2780 з $1,2768 напередодні після рішення Банку Англії про різкіше, ніж очікувала більшість експертів, підвищення базової ставки.

Британський ЦБ несподівано збільшив ставку на 50 базисних пунктів (б.п.) – до 5% річних і дав зрозуміти, що може продовжити її підвищення в разі збереження стійкого інфляційного тиску.

Судячи з котирувань ф’ючерсів на рівень ставки Банку Англії, трейдери очікують її підйому вище 6% до лютого 2024 року, зазначає Trading Economics.

Дані Національного статистичного управління (ONS) Великої Британії, опубліковані в середу, засвідчили прискорення базової інфляції в країні (індекс CPI Core) у травні до максимальних із березня 1992 року 7,1% у річному вираженні з 6,8% у квітні.

Вартість американської валюти в парі з єною підвищилася до 142,14 єни проти 141,88 єни напередодні.

У четвер голова Федеральної резервної системи (ФРС) Джером Павелл виступить із піврічною доповіддю про грошово-кредитну політику в банківському комітеті Сенату.

Напередодні в Палаті представників американського Конгресу Павелл дав зрозуміти, що Федрезерву, ймовірно, доведеться продовжити підвищення базової ставки, оскільки інфляція в США залишається значно вищою за цільовий показник.

Турецька ліра оновила рекордний мінімум у парі з доларом на торгах у четвер після менш різкого, ніж очікувалося, підвищення ставки Центробанком країни.

Регулятор підвищив ставку за семиденними операціями РЕПО одразу на 6,5 відсоткового пункту – до 15% з 8,5%. Рівень ставки підвищений уперше більше ніж за два роки і є тепер максимальним з листопада 2011 року, зазначає Trading Economics. Однак консенсус-прогноз експертів передбачав іще більш істотне підвищення – до 21%.

Пара долар/ліра на 15:00 кч торгується на рівні 24,1467 ліри проти 23,5737 ліри на закриття попередньої сесії. Курс долара підвищувався в ході торгів до 24,2895 ліри.