Долар дешевшає до євро перед публікацією даних щодо інфляції в Німеччині та ВВП США

Нью-Йорк. 29 червня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Долар США дешевшає до євро, ієни та фунта стерлінгів на торгах у четвер.

Трейдери чекають попередніх даних про динаміку споживчих цін у Німеччині за червень, які будуть оприлюднені о 15:00 кв, а також остаточного звіту про ВВП США за перший квартал (15:30 кв).

Консенсус-прогноз експертів, який наводить Trading Economics, передбачає збільшення темпів інфляції, гармонізованої зі стандартами Євросоюзу, у ФРН до 6,7% у річному вираженні з 6,3% у травні.

В Іспанії інфляція цього місяця сповільнилася до 1,9% у річному вираженні з 3,2% у травні, показали опубліковані в четвер офіційні дані. Отже, темпи зростання споживчих цін опустилися нижче цільового рівня Європейського центрального банку (ЄЦБ) у 2% уперше з березня 2021 року. Зростання цін без урахування вартості продуктів харчування та енергоносіїв сповільнилося до 5,9% з 6,1% у травні.

Інфляція, розрахована за стандартами ЄС, в Іспанії ослабла в червні до 1,6% порівняно з 2,9% місяцем раніше.

Курс євро до долара, за даними на 14:45 кв у четвер, становить $1,0935 порівняно з $1,0914 на закриття попередньої сесії.

Голова Федеральної резервної системи (ФРС) Джером Пауелл підтвердив напередодні, що американський ЦБ не завершив цикл жорсткості грошово-кредитної політики і може підняти ставку ще двічі.

Дані, що надходять останнім часом, вказують на стійкість економіки США, і рецесія не видається найімовірнішим сценарієм, хоча таку можливість не можна відкидати, заявив Пауелл під час форуму Європейського центрального банку (ЄЦБ) у Сінтрі.

Глава ЄЦБ Крістін Лагард, яка виступала на тому самому заході, заявила, що європейський центробанк із високою ймовірністю підвищить ставку в липні, зазначивши водночас, що рішення ухвалюють на кожному засіданні окремо, і вони залежать від статданих.

“Ми хочемо утримувати ставки на високому рівні доти, доки не переконаємося, що інфляція стійко рухається до мети у 2%”, – сказала вона.

Розрахований ICE індекс, що показує динаміку долара щодо шести валют (євро, швейцарський франк, єна, канадський долар, фунт стерлінгів і шведська крона), втрачає 0,07%, ширший WSJ Dollar Index – 0,15%.

Вартість фунта піднялася під час торгів до $1,2653 з $1,2636 напередодні.

Курс долара до єни становить 144,23 єни проти 144,49 ієни на закриття ринку в середу.

Пара долар/юань торгується на рівні 7,2351 юаня порівняно з 7,2445 юаня напередодні. Раніше під час сесії курс американської валюти піднімався до 7,2516 юаня, проте потім тенденція змінилася, і долар перейшов до зниження.