“Дитина війни”: як отримати цей статус та які документи потрібні

У зв’язку з повномасштабним вторгненням російської федерації на територію України велика кількість дітей і дорослих постраждала від наслідків війни. Для тих, хто зазнав травм та втрат унаслідок конфлікту, передбачено особливий статус “дитина війни”. Перша заступниця Міністра соціальної політики України Дарія Марчак роз’яснила, які кроки потрібно зробити для отримання цього статусу, і які документи необхідно представити. Інформацію цю надає видання “На пенсії”.

 

Для отримання статусу “дитина війни”, особі або її законним представникам потрібно звернутися до органів опіки та піклування за місцем реєстрації або фактичного проживання. Якщо дитина не досягла 14 років, заяву можуть подати її батьки, найближчі родичі або опікуни. Після досягнення 14 років дитина може звернутися за цим статусом самостійно.

 

Рішення про надання статусу “дитина війни” повинно бути прийняте органами опіки та піклування протягом 30 календарних днів з моменту реєстрації заяви. Для звернення за цим статусом потрібно зібрати наступні документи:

 

– Свідоцтво про народження або інший документ, що підтверджує особу дитини.

– Документ, що посвідчує особу заявника (батьків, родичів, опікунів).

– Документ, що підтверджує спорідненість між заявником і дитиною.

– Довідка про взяття дитини на облік як ВПО (за наявністю).

– Паспорт-книжечка або ID-картка (за наявністю).

– Закордонний паспорт (за наявністю).

– Витяг із реєстру територіальної громади (за наявністю). Якщо він відсутній, може бути прийнятий доказ місця проживання, такий як право власності на нерухоме майно, свідоцтво про базову загальну середню освіту, атестат про повну загальну середню освіту, документ про професійно-технічну освіту, табель успішності, учнівський квиток, медичні документи.

– Виписки з медичного лікування чи після огляду дитини.

– Копії документів: заяви про вчинення стосовно дитини кримінального правопорушення, витягу з Єдиного реєстру досудових розслідувань про відкриття кримінального провадження, висновку експерта за результатами судової експертизи (за наявністю), висновок оцінки потреб сім’ї, копія посвідчення з написом “Посвідчення члена сім’ї загиблого”, якщо дитина отримала статус, копії свідоцтва про смерть та документа, що підтверджує загибель особи внаслідок воєнних дій або поранення.

 

Статус “дитина війни” допомагає захистити права та інтереси дітей, які постраждали внаслідок воєнних подій та конфліктів, і надає їм спеціальний статус та підтримку від держави. Це важливий крок для забезпечення захисту і добробуту дітей, які постраждали від війни.

 

Автор: Марічка Хижа

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *