Харків. 14 листопада. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду (ВАКС) оголосила в міжнародний розшук колишнього директора ДП “Гутянське лісове господарство” (Харківська обл.) Віктора Сису, визнаного винним у спробі підкупу детектива Національного антикорупційного бюро України (НАБУ).
“Апеляційна палата ВАКС підтримала позицію прокурора САП та оголосила у міжнародний розшук колишнього директора державного підприємства “Гутянське лісове господарство”, – повідомляє Спеціалізована антикорупційна прокуратура.
У відомстві також зазначають, що АП ВАКС задовольнила клопотання прокурора САП і звернула в дохід держави грошову заставу в розмірі 4,994 млн грн, яку було внесено за Сису в листопаді 2019 року (під час досудового розслідування справи), та обрала щодо ексдиректора лісгоспу запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Після його затримання та доставки до місця проведення досудового розслідування суд вирішить питання застосування цього запобіжного заходу.
Постанова набуває законної сили з моменту проголошення та оскарженню не підлягає.
Як повідомлялося, 30 жовтня 2019 року Сису затримали під час спроби дати хабар 100 тис. дол. детективу НАБУ. За інформацією НАБУ, затриманий пропонував хабар за вирішення питання про закриття кримінального провадження за фактом протиправного відчуження значних обсягів необлікованого майна державного підприємства у вигляді деревини та продажу лісоматеріалів за заниженими цінами на користь підконтрольним йому приватним суб’єктам господарювання.
2 листопада 2019 року Вищий антикорупційний суд обрав Сисі запобіжний захід у вигляді тримання під вартою терміном 60 днів. Суд також визначив заставу в розмірі 2600 прожиткових мінімумів для працездатних громадян (4 млн 994,6 тис. грн). Через кілька днів після внесення застави підозрюваний вийшов з-під варти.
17 лютого 2022 року ВАКС визнав винним ексдиректора Гутянського лісгоспу у спробі підкупу детектива НАБУ (ч. 3 ст. 369 КК України) і засудив його до 5,5 років позбавлення волі з конфіскацією частини майна.
Сторона захисту оскаржила вирок у суді апеляційної інстанції. Однак обвинувачений системно порушує покладені на нього обов’язки і не з’являється на виклики в судові засідання.
Джерело: https://t.me/sap_gov_ua/1797