Київ. 29 червня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Законопроєкт про застосування англійської мови передбачає, що надання екстреної допомоги іноземцям здійснюватиметься англійською мовою через чотири роки після припинення воєнного стану.
Проєкт закону №9432 від 28 червня про застосування англійської мови в Україні визначає, що через два роки після набуття чинності цим законом, приймання екстрених викликів від іноземців та осіб без громадянства, які не володіють державною мовою, здійснюватиметься англійською мовою або, в разі необхідності, іншою мовою, прийнятною для сторін.
Водночас, надання екстреної допомоги іноземцям та особам без громадянства, які не володіють державною мовою, що здійснюватиметься англійською мовою або, у разі необхідності, іншою мовою, прийнятною для сторін, буде реалізовано лише через чотири роки після припинення воєнного стану.
Серед іншого, законопроєкт передбачає, що через два роки після набуття чинності цим законом під час перетину кордону іноземцями або особами без громадянства, які не володіють державною мовою, прикордонний, митний та інші види контролю здійснюватимуться англійською мовою або, в разі необхідності, іншою мовою, прийнятною для сторін.
Як повідомлялося, 28 червня президент України Володимир Зеленський вніс на розгляд Верховної Ради законопроєкт, що визначає англійську як мову міжнародного спілкування в Україні, а також сприяє вивченню англійської громадянами України.
Законопроєкт серед іншого передбачає, що норма про демонстрування фільмів мовою оригіналу з українськими субтитрами запроваджуватиметься поступово з 2025 до 2027 роки. Також визначено, що через чотири роки після скасування воєнного стану в закладах охорони здоров’я іноземців мають обслуговувати англійською мовою або через перекладача. Крім того, норми дублювання інформації та обслуговування іноземців у сфері транспорту англійською мовою набувають чинності через два роки після набуття чинності самого закону.