Київ. 25 жовтня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Держпідприємство “НАЕК “Енергоатом” починаючи з вересня 2023 року налагодило повну поточну оплату послуги із забезпечення доступності електроенергії для побутових споживачів (ПСО), а також часткове погашення боргів попередніх періодів.
“Наразі 85% обсягів ПСО покривається коштом “НАЕК “Енергоатом” і до кінця поточного року НАЕК планує повною мірою виконувати поточні зобов’язання з ПСО та частково погасити заборгованість, що накопичилася в попередніх періодах”, – повідомила компанія в телеграмі.
Станом на 24 жовтня “Енергоатом” сплатив держпідприємству “Гарантований покупець” (“ГарПок”) 76% прогнозної вартості послуги із забезпечення доступності електроенергії для побутових споживачів за жовтень 2023 року, що становить 9 млрд грн. Крім того, у жовтні сплачено ще 2,1 млрд грн для погашення накопиченої за попередні періоди заборгованості.
У свою чергу у вересні “Енергоатом” сплатив “ГарПоку” 100% вартості послуги ПСО за вересень 2023 року, що становило 8,4 млрд грн, і вчергове погасив частину заборгованості ще майже на 2,1 млрд грн.
“Витрати на послугу ПСО становлять 64% чистого доходу компанії. Тому повне погашення заборгованості попередніх періодів за послугу ПСО можливе лише за рахунок компенсації, що має надаватися виробнику відповідно до законодавства”, – зазначили водночас у НАЕК.
Як поінформували в компанії, оплачувати послугу ПСО “Енергоатому” допомагає скорочення термінів ремонтної кампанії енергоблоків на підконтрольній Україні території. Наразі вироблення електроенергії та її продаж дає змогу отримувати доходи, які спрямовують, зокрема, і на сплату ПСО.
У НАЕК пояснили, що причиною накопичення заборгованості з ПСО в попередні місяці стала окупація росіянами Запорізької АЕС, яка виробляла понад 40% атомної електроенергії в Україні.
“Варто зазначити, що в грудні 2021 року Запорізька АЕС встановила власний рекорд і працювала усіма шістьма блоками на максимальній потужності – 6190 МВт. Від запровадження фінансового ПСО з жовтня 2021 року до початку повномасштабного вторгнення рф вітчизняний енергоринок залишався збалансованим, а “Енергоатом” не мав боргів за цю послугу”, – наголосили в НАЕК.
Джерело: https://t.me/energoatom_ua/15410